با مکانیسم پیری پوست آشنا شوید

سلامانه : فلوشیپ جراحی پوست و لیزر و زیبایی با بیان اینکه پیری پوست از جمله مشکلات بشری است گفت: دراین راستا پیشرفتهای زیادی صورت گرفته و دانشمندان مکانیسم پیری پوست را سه مرحله عنوان می کنند.

دكتر علی اصیلیان استاد گروه پوست و فلوشیپ جراحی پوست لیزر و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه پوست انسان با افزایش سن تغییراتی می كند و به اصطلاح عامه دچار پیری می شود  گفت: از آنجا كه انسان ذاتا با این نتیجه راضی نیست لذا همیشه در صدد بوده كه با آثار پیری مبارزه كند.

وی با اشاره به اینکه برای نیل به این هدف دانشمندان بررسی و پژوهشهای زیادی انجام داده تا بتوانند به "فیزیوپاتولوژی پیری پوست" پی ببرند افزود :در این راستا پیشرفتهای زیادی هم صورت گرفته به عنوان دانشمندان سه مكانیسم را در ایجاد پیری پوست دخیل می دانند که مکانیسم اول شامل" پیری كرونولوژیك"  كه با گذشت زمان ایجاد می گردد پوست صورت كه در فرد جوان شاداب و به عبارتی دارای تورگوز مناسب است و از نظر هندسی به شكل مثلث كه راس آن مثل قلب روبه پایین است می باشد با پیر شدن، شل شده و چین و چروك پیدا می كند و مثلث جوانی صورت وارونه می شود. موها سفید شده و نشاط و تحرك كم می شود.

این فلوشیپ جراحی پوست لیزر و زیبایی یادآور شد: مکانیسم دوم شامل پیری آفتابی كه ناشی از تابش طولانی مدت آفتاب حاصل می شود ، چون نور آفتاب به تدریج سبب پاگی رشته های كلاژن و لیز شدن رشته های الاستین می شود و اثر آن تجمعی می باشد یعنی با گذشت زمان روزبه روز این اثرات خودنمایی بیشتری پیدا كرده و علاوه بر آن ممكنست سرطانهای پوست را هم به وجود آورد.

وی با بیان اینکه" مكانیسم متابولیك" یا گلیكیشن كه به علت رژیم غذایی نامناسب ایجاد می شود اظهار کرد: برای درمان از روشهای مختلف از جمله بوتاكس، لیزر، مواد پر كننده یا فیلر استفاده می شود.

دکتر اصیلیان خاطرنشان کرد : استفاده از چربی به عنوان فیلر با توجه به اتولوگ بودن و بی خطر بودن و "داشتن استم سل" مورد توجه قرار گرفته و نتایج خوبی در بر داشته  و اخیرا از "پی آر پی" كه پلاكت غنی شده است و دارای فاكتورهای رشد متعدد می باشد استفاده می شود كه ما خود این روش را با چربی اتولوگ مخلوط و استفاده كرده كه نتایج زیبایی خوبی در بر داشته  است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.