مواد ضد عفونی کننده هم قارچ‌های احتمالی لباس‌های تاناکورا را از بین نمی‌برند

سلامانه : مواد ضد عفونی کننده‌ای که در شستشوی لباس‌های تاناکورا استفاده می‌شود نمی‌توانند قارچ‌ها و میکروب‌های مقاوم به این مواد را از بین ببرند و باعث ایجاد عفونت‌های پوستی می‌شوند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص لباس‌های تاناکورا و خطراتی که می‌تواند انسان را تهدید کند، گفت: لباس‌های تاناکورا می‌توانند دو مشکل اساسی برای مصرف کنندگان خود ایجاد کنند. 
اولین مشکل استفاده از مواد افزودنی، عطر و مواد شوینده و ضد عفونی کننده‌ها به این لباس‌ها ایجاد می‌شود. 
در واقع این مواد می‌توانند ریسک واکنش‌های پوستی و افزایش حساسیت و اگزماهای پوستی را در این افراد افزایش دهند. 

وی ادامه داد: مشکل دومی که استفاده از این لباس‌ها ایجاد می‌کنند ریسک عفونت‌های پوستی است که از این لباس‌ها منتقل می‌شود در واقع یک سری از قارچ‌ها و میکروب‌ها در مقابل مواد ضد عفونی کننده مقاوم هستند و استفاده از مواد ضد عفونی کننده مواد شوینده نمی‌تواند آن‌ها را از بین ببرند. 

احسانی با بیان اینکه کلا توصیه می‌شود که افراد از این لباس‌ها خریداری نکنند، خاطر نشان کرد: در صورت خرید حتما این لباس‌ها را بعد از خریداری با مواد شوینده استاندارد و چند بار شستشو و آبکشی دهند تا اثر باقی مانده‌ای که ممکن است از مواد ضد عفونی کننده روی آن‌ها باقی بماند از بین برود. همچنین چند روزی لباس‌ها را در مجاورت هوا و رو به آفتاب قرار دهند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.