ارتباط غذا خوردن در نصف شب و بیماری روحی

ارتباط غذا خوردن در نصف شب و بیماری روحی

سلامانه : اگر عاشق این هستید که نصف شب بروید سراغ یخچال و غذا بخورید، حواس تان باشد چون دلیل این کار می تواند به خاطر مشکل روحی باشد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «thealmagest»، دکتر ربکا پیبلز از دانگشاه پنسیلوانیا و تیمش با تحقیق روی این مساله متوجه شدند که غذا خوردن در نصفه شب می تواند به خاطر مشکلات روحی نظیر افسردگی یا خودآزاری باشد. 


این تیم بیش از 1500 پرسشنامه بین دانشجویان پخش کرد تا سلامت روانی آنها را بسنجد. دکتر پیبلز می گوید، سندروم غذا خوری در شب، فقط این ویژگی را ندارد که نصفه شب ها دوست دارید بروید و غذا بخورید، بلکه گروهی از بیماران برای اینکه خواب شان ببرد ناچارند یک چیزی بخورند و صبح ها هم چیزی از گلوی شان پایین نمی رود.


در این تحقیق، مشخص شد گروهی از افراد نصف شب از خواب بیدار می شوند، می روند و غذا می خورند تا دوباره بتوانند بخوابند. این مشکل به خصوص در میان دانشجویان مضطرب و جوان تر ها دیده می شد. یک تحقیق دیگر در سال 2008 هم نشان داده، دانشجویانی که مشکل شب غذاخوری دارند، یا افسرده هستند یا در گذشته به خودشان آسیب فیزیکی زده اند.


تحقیق جدید که در مجله «Adolescent Health» منتشر شده، توصیه می کند اگر مشکل دارید و نصف شب ها غذا می خورید، به پزشک مراجعه کنید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.