راز بازجویی زیر نور کشف شد!

راز بازجویی زیر نور کشف شد!

سلامانه :کارآگاهان در فیلم های جنایی همیشه متهمان را زیر نور لامپ نگه می دارند و از آنها بازجویی می کند تا حقیقت را بگویند؛ حالا تحقیق جدیدی انجام گرفته که می تواند این باور را تقویت کند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «medicalnewstoday»، محققان 2 دانشگاه تورنتو کانادا و ایلینویز آمریکا، داوطلبان را در 6 وضعیت مختلف نوری قرار دادند و از آنها خواستند تا درباره چیزهای مختلف نظر بدهند، از مزه بال مرغ تا رفتار خشن یک شخصیت داستانی، احساسی که نسبت به بعضی کلمات دارند، میزان جذابیت یک نفر و مزه دو تا آب میوه. نتیجه این بود که احساسات افراد –چه مثبت و چه منفی- زیر نور زیاد، شدیدتر می شود.

آلیسون جینگ ژو، دستیار پرفسور در دانشگاه تورنتو، می گوید تحقیقات قبلی نشان داده بود که مردم در روزهای آفتابی به بازار سهام خوشبین ترند و حال شان بهتر است:«برعکس این نتیجه، ما فهمیدیم که در روزهای آفتابی، افرادی که مستعد افسردگی هستند، عملا بیشتر افسرده می شوند.»

برای نمونه، در این آزمایش وقتی نور زیاد بود، افراد برای بال مرغ، سس تندتری می خواستند، حس می کردند شخصیت داستانی رفتار تهدیدآمیزتری دارد، عکس زن به نظرشان جذاب تر می آمد و درباره کلمات مثبت حس بهتری داشتند و درباره کلمات منفی حس بدتری داشتند. علاوه بر این، از آب میوه ای که دوست داشتند، بیشتر می خوردند واز آب میوه ای که دوست نداشتند، کمتر می نوشیدند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.