لاغر شدن با آمفتامین!

مراقب داروهای گیاهی دست‌ساز لاغری باشید

نسبت به وجود شیشه در داروهای گیاهی لاغری دست ساز در عطاری‌های غیرمجاز هشدار داد.
دکتر امیرحسین جمشیدی مدیر کل نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در خصوص وجود ماده مخدر شیشه در برخی داروهای گیاهی گفت: سازمان غذا و دارو تمام داروهای گیاهی عرضه شده در مراکز معتبر را تحت نظارت دارد و این فرآورده‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد، اما مشکل اصلی این است که داروهای گیاهی دست‌ساز از سوی برخی افراد غیرکارشناس و سودجو در عطاری‌های غیرمجاز عرضه می‌شود.
 دکتر جمشیدی درباره احتمال وجود ترکیبات مخدر فرآورده‌های دست‌ساز گیاهی خاطرنشان کرد: متاسفانه ب فرآورده‌هایی برای لاغری در برخی مراکز مانند عطاری‌های غیرمجاز وجود دارد که ممکن است در ترکیبات آنها، مشتقات آمفتامین نیز وجود داشته باشد. آمفتامین‌ها عوارض زیادی دارند و اصلا قابل دارو شدن نیستند و لاغر شدن تنها یکی از عوارض جانبی آنهاست؛ اگرچه ممکن است با استفاده از این مواد فرد به وزن دلخواه خود برسد اما عوارض جبران‌ناپذیر دیگری از جمله رفتارهای پرخطر، افسردگی، تخریب سیستم‌ عصبی و گاهی مرگ برای او به جا خواهد گذاشت.
 
وی با اشاره به این که مواردی از وجود مشتقات آمفتامین در داروهای گیاهی دست ساز غیرمجاز مشاهده شده که به دادگاه معرفی شده‌اند، تاکید کرد: تنها مراکز مجاز ما برای ارائه داروهای گیاهی، داروخانه‌ها هستند و به جز این مراکز، مکانی برای عرضه داروهای گیاهی مورد تایید ما نیست.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif