مواظب ماساژهای غیر اصولی باشید !

ماساژ علاوه بر فواید فراوانی که دارد، دارای نکات خاصی است که حتما باید آنها را نیز مد نظر داشت. عدم توجه به این موارد حتی گاهی می‌تواند مشکلاتی برای بدن ایجاد کند به همین دلیل انجام روش‌های اصولی ماساژ با توجه به این نکات و مشورت با پزشک معالج در موارد خاص ضرورت دارد.
 

  1. باید به این نکته توجه داشت که انجام روش‌های مختلف ماساژ هیچ‌گاه نمی‌تواند جایگزین درمان‌های معمول شود و باید به عنوان درمان مکمل و با مشورت پزشک انجام شود.
  2. ترومبوز، پوکی استخوان شدید، شکستگی‌های استخوانی و حتی خونریزی‌های داخلی می‌تواند از اثرات ماساژ باشد.
  3. درصورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما باید بابت ماساژ از پزشک خود مشورت دریافت کنید.
  4. در صورتی که بیماری خاصی مانند سرطان دارید باید برای انجام هرگونه ماساژ به پزشک خود مراجعه کنید زیرا ممکن است برخی ماساژها برای شما مناسب نباشد.
  5. اگر باردار هستید نیز حتما در مورد انجام ماساژ با پزشک خود مشورت کنید زیرا تحقیقات نشان داده‌اند برخی ماساژها ممکن است موجب زایمان زودرس شوند.

 ترومبوز، پوکی استخوان شدید، شکستگی‌های استخوانی و حتی خونریزی‌های داخلی می‌تواند از اثرات ماساژ باشد.

همیشه ماساژ داشته باشیم
ماساژ باید مداوم باشد و شما نمی‌توانید با یک بار ماساژ انتظار داشته باشید نتایج دلخواه خود را کسب کنید. پس باید به یک دوره آموزشی اکتفا نکنید و این کار را به‌صورت مداوم انجام دهید. البته اگر قرار باشد برای ماساژ به مراکز بیرون مراجعه کنید نیاز به پرداخت هزینه‌های بالا دارد که ممکن است از نظر اقتصادی برای شما ایجاد مشکل کند. بنابراین باید یاد بگیرید که خود این کار را انجام دهید. امروزه کلاس‌های زیادی برای برگزاری دوره‌های آموزش ماساژ وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. فیلم‌های آموزشی ماساژ نیز در اینترنت و فضای مجازی موجود هستند که می‌توانید با دانلود آنها از چگونگی ماساژها آگاه شوید.
 
ابزاری برای ماساژ
یکی از ابزاری که در تبلیغات زیاد به آن اشاره می‌شود صندلی یا مبل ماساژ است. این صندلی‌ها انواع مختلفی دارند و با توجه به بودجه و هزینه شما می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد. قیمت آنها نیز از 700‌هزار تا چند‌میلیون تومان متفاوت است. برخی از آنها تنها به صورت لرزشی کار می‌کنند. برخی دیگر حالت بدن را اسکن کرده و مطابق با حالت بدن، به فرد ماساژ می‌دهند. برخی برای نواحی ران‌ها و کف ما نیز ماساژهای خاص دارند. البته این نکته را باید توجه داشته باشید که پیش از خرید صندلی ماساژ با یک متخصص فیزیوتراپیست یا پزشک در این باره مشورت کنید. شاید نواحی از بدن شما نیاز به ماساژ نداشته باشد و ماساژ اثرات سوئی روی آن داشته باشد. بنابراین باید ببینید که چه خدماتی می‌توانید از صندلی ماساژ دریافت کنید و سپس خریداری کنید. البته در این زمینه تبلیغات فراوانی صورت می‌گیرد که بهتر است تنها از منابع مطلع اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید و هر تبلیغی را باور نکنید.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif