افزایش بیماری در آمریکایی ها با مصرف گوشت جوجه

بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا مصرف گوشت جوجه بیش از مصرف هر نوع گوشت دیگری احتمال بیمار شدن را در افراد تقویت می کند.
سلامانه به نقل از گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس  و به  نقل از تک تایمز،بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا مصرف گوشت جوجه بیش از مصرف هر نوع گوشت دیگری احتمال بیمار شدن را در افراد تقویت می کند.
اگر چه مصرف گوشت ماهی و لبنیات هم می تواند منجر به ابتلای انسان ها به طیف گسترده ای از بیماری ها شود،اما کثرت شیوع امراض مختلف بین عموم انسان ها در اثر مصرف گوشت جوجه در سطح بالاتری قرار دارد.
گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا حاکیست هر سال مردم این کشور در اثر مصرف انواع گوشت به 800 نوع بیماری مختلف مبتلا می شوند. نتیجه این امر بیمار شدن بیش از 15 هزار نفر، بستری شدن 800 نفر از آنها و در نهایت مرگ سالانه 20 نفر به علت ابتلای به این نوع بیماری هاست.
تحقیق مذکور که بر مبنای بررسی وضعیت 5760 بیمار از سال 2009 تا 2015 انجام شده نشان می دهد که طی این مدت 100939 نفر به امراض منتقل شده از گوشت حیوانات مختلف مبتلا شده اند که از این تعداد 5699 نفر در بیمارستان بستری شده و 145 نفر از آنها فوت شده اند.
از مجموع این افراد 12 درصد یا 3114 نفر به امراض ناشی از مصرف گوشت جوجه مبتلا شده بودند. ابتلا به مسمومیت ناشی از باکتری سالمونلا در تخم مرغ ها با ایجاد 2422 بیماری در رتبه دوم بوده است و وجود باکتری یادشده در جوجه ها به بیماری 1941 نفر انجامیده است.
همچنین ماهی ها عامل 222 نوع بیماری بوده اند، اما تنها 1353 نفر را مریض کرده اند. رتبه های بعدی نیز مربوط به مصرف گوشت خوک و مصرف انواع سبزی بوده است. 
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif