راههای محافظت از مو در برابر کلر استخر

روغن نارگیل(یا روغن موی مورد نظر شما) موها را با یک سپر مقاوم در برابر آب می‌پوشاند که در برابر کلر و مس از آن محافظت می‌کند.
سلامانه به نقل از گزارش فرتاک نیوز: کلرماده ای شیمایی که قطعا به موها آسیب وارد می کند. بعد از استخر با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از مواد طبیعی می توان آسیب ناشی از کلر را به حداقل رساند. در این مقاله با روشهای مراقبت از مو ها در برابر کلر استخرآشنا شوید.
موهایتان را با روغن نارگیل بپوشانید
کرانت می‌گوید: روغن نارگیل(یا روغن موی مورد نظر شما) موها را با یک سپر مقاوم در برابر آب می‌پوشاند که در برابر کلر و مس از آن محافظت می‌کند. برای جلوگیری از آسیب کلر به موهایتان، اجازه دهید که روغن در زمان شنا روی سرتان بماند.
کلاه شنا بپوشید
کلاه شنا فقط برای افراد حرفه‌ای نیست. اگر موهای شما بطور طبیعی خشک هستند، تحت درمان‌های شیمیایی هستند، یا در حال حاضر از ابزارهای حرارتی مو، آسیب دیده‌اند، کلاه شنا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. کلر بر روی موهای ضعیف‌تر، قوی‌تر عمل می‌کند!
از نرم کننده‌ی بیشتری استفاده کنید
کرانت می‌گوید: در طول هفته‌ها قرار گیری در معرض کلر سنگین، استفاده‌ی بیشتر از نرم کننده، قبل از شنا از مو محافظت خواهد کرد، و بعد از شنا آن را ترمیم می‌کند. او همچنین توصیه می‌کند که برای هیدراتاسیون و درخشش بیشتر موها، از درمان‌های ترمیمی با روغن داغ و نرم کننده‌های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.
اسپری حذف کننده کلر به جای خریدن یک شامپوی جدید
میتوانید آن را از فروشگا های ورزشی خریداری کنید.این ها را در حمام قبل از استفاده از شامپو ، استفاده کنید.این اسپری ها با خنثی سازی کلر در موها کار میکنند تا از آسیب و تحریک آن جلوگیری کند.
اکثر اسپری های حذف کلر هم برای مو استفاده میشوند و هم برای پوست .پس بنا براین میتوانید برای اثر تحریک کننده و بوی کلر بر روی پوست استفاده کنید.اگر به طور مدام با مشکلات کلر بر روی موهای خود مواجه هستید ، یک درمان خاص را امتحان کنید.
برخی از کار خانه های که شامپوهای شنا را تهیه میکنند، درمان های خاصی نیز ارائه میدهند اینها اغلب به عنوان یک، پک از یک پودر هستند، که میتوانید 2 الی 3 دقیقه قبل از حمام کردنروی موهای خود ماساژ دهید و سپس بشویید. این درمان ها میتوانند به جای ، یا در کنار سایر محصولات رفع کلر استفاده شود.
مراقبت از مو در برابر کلر استخر و شستن موها با سرکه سیب
شما میتوانید بعد از بیرون آمدن از استخر از سرکه سیب استفاده کنید که مانند یک شامپوی روشن کننده کار میکند. یک چهارم فنجان (60 میلی لیتر) سرکه سیب را در حال دوش گرفتن روی سر خود بریزید.
و با استفاده از انگشت های خود ، آن را از پوست سر تا ساقه مو امتداد دهید و در نهایت با آب گرم بشویید. بعد از استفاده از سرکه نیازی به شامپو نیست .اگر بوی سرکه اذیتتان میکند میتوانید از یک نرم کننده خوش بو استفاده کنید.
برای مراقبت از مو در برابر کلر استخر از محصولات گوجه فرنگیمانند:رب گوجه فرنگی، کچاب ،یا آب گوجه فرنگیاستفاده کنید.
یک لایه نازک از هر کدام از این محصولات را که میخواهید از پوست سر تا ساقه اعمال کنید.اجازه دهید که 10 الی 15 دقیقه بماند و سپس با استفاده از یک شامپو شستشو دهید.
آبلیموو جوش شیرین برای مراقبت از مو در برابر کلر استخر
آبلیمو را به جوش شیرین اضافه کنید و این مایع را روی موهای خود بپاشید و برای شانه کردن از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.اجازه دهید تا مخلوط بین 3 الی 5 دقیقه روی موی شما بماند و بعد با شامپوی همیشگی مو را شستشو دهید.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif