عادت‌هایی که بر سلامت پوکی استخوان تاثیر می گذارند

در این مطلب کوتاه قصد داریم دلایلی که شاید ندانید موجب افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان می‌شود را برایتان بازگو نماییم، با ما همراه باشید...
سلامانه به نقل از گزارش تندرست نیوز: به اندازه کافی حرکت نمی‌کنید استخوان‌های ما زنده هستند و هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنیم قوی‌تر خواهند شد؛ اما اگر آن‌ها را به کار نکشیم تقریباً نابودشان خواهیم کرد! تمرین‌هایی که با وزنه و مقاومت انجام می‌شوند، حتی پیاده‌روی ساده همگی برای سلامت استخوان‌ها مهم هستند.
بیش از حد گوشت می‌خوریدخوردن پروتئین زیاد می‌تواند باعث شود کلیه‌ها کلسیم بیشتری پالایش کنند که می‌تواند منجر به کاهش تراکم استخوان و در نتیجه پوکی استخوان شود. از طرفی برخی مطالعات نشان داده پروتئین سبب می‌شود بدن، کلسیم بیشتری جذب کند؛ بنابراین وقتی پای سلامتی در میان است درست مانند هر چیز دیگری بهترین کار این است که در مصرف گوشت حد اعتدال را رعایت کنیم.اسنک‌های شور می‌خوریدمطالعه‌ای در ژاپن نشان داد زنان یائسه‌ای که زیاد نمک مصرف می‌کنند چهار برابر بیشتر در معرض شکستگی استخوان هستند.
 زیرا با پالایش سدیم توسط کلیه‌ها، کلسیم از جریان خون تخلیه می‌شود.از نور آفتاب فرار می‌کنیدبزرگسالان زیر 50 سال روزانه به 400 تا 800 واحد ویتامین D و افراد 50 سال به بالا به 800 تا 1000 واحد ویتامین D در روز نیاز دارند. اگر شما به طور طبیعی ویتامین D کافی از خورشید دریافت نمی‌کنید، باید مکمل آن را مصرف کنید. 
در مورد نیازتان به ویتامین D با پزشک مشورت کنید و غذاهای ویتامین D دار بخورید.کاهش وزن زیاد داشته‌ایدرسیدن به وزن سالم بسیار خوب است اما کاهش وزن بسیار زیاد در عرض مدت کوتاه می‌تواند به استخوان‌ها آسیب جدی وارد کند و شاخص توده بدنی کمتر از 18.5، ریسک فاکتوری برای پوکی استخوان محسوب می‌شود. طبق مطالعه‌ای از دانشگاه هاروارد، تنها یک واحد افزایش در شاخص توده بدنی (تقریباً معادل پنج تا هشت پوند)، ریسک پوکی استخوان را به میزان 12 درصد کاهش می‌دهد.
در هوای آلوده زندگی می‌کنیدمحققان بین سال‌های 2003 و 2010، اطلاعات پزشکی مربوط به 9.2 میلیون نفر در آمریکای شمالی و مرکزی را جمع آوری کردند و دریافتند حتی یک افزایش اندکی در سطح آلودگی هوا می‌تواند باعث افزایش احتمال پوکی و شکستگی استخوان در افراد سنین بالاتر شود. اگر در محیطی پُر از دود و آلودگی زندگی می‌کنید در خانه از تصفیه کننده‌ی هوا یا فیلتر هوا استفاده کنید و از ورزش کردن در هوای آزاد اجتناب کنید و وقتی کیفیت هوا بسیار پایین است از منزل خارج نشوید.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif