در هنگان ورزش از نوشیدن نوشابه های گازدار خودداری کنید

دکتر نبی نژاد گفت: اغلب بچه ها در هنگام ورزش کردن به نوشیدن نوشابه های گازدار و نوشابه های انرژی زا تمایل زیادی دارند که حتی الامکان باید از آن جلوگیری کرد.
سلامانه به نقل از گزارش بهداشت نیوز،  دکتر نبی نژاد  بیان کرد: معمولا نوجوانان و جوانان برای پر کردن اوقات فراغت خود در فصل تابستان وارد باشگاه‌های ورزشی می‌شوند.

وی در ادامه این مطلب افزود: مربیان ورزشی باید به نحوه آب رسانی به بدن بچه‌ها و نوجوانان در باشگاه‌های ورزشی آشنایی کافی داشته باشند و برای نوشیدن آب ممانعتی ایجاد نکنند. نوشیدنی‌هایی مانند آب لیمو از عطش کودکان و نوجوانان می‌کاهد.

این متخصص تغذیه همچنین تاکید کرد: اغلب بچه‌ها در هنگام ورزش کردن به نوشیدن نوشابه‌های گازدار و نوشابه‌های انرژی زا تمایل زیادی دارند که حتی الامکان باید از آن جلوگیری کرد. چراکه این نوشیدنی‌ها دارای مضرات زیادی اند و در آینده مشکل ساز خواهند شد.

دکتر نبی نژاد در ادامه  ظهار داشت: وقتی نوجوانان فعالیت ورزشی انجام می‌دهند بدن آنها تا حدودی املاح و ویتامین‌های خود را از دست می‌دهد. اگر بتوان این ویتامین‌ها و املاح را با نوشیدنی‌های طبیعی مانند آب و لیمو و مقداری نعنای تازه جبران کرد بسیار عالی است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی همچنین اضافه کرد: اگر از قرص‌های جوشان منیزیم و ویتامین C هم استفاده شود املاح و ویتامین‌های از دست رفته بدن توسط ورزش کردن جبران خواهد شد.

دکتر نبی نژاد در پایان بیان داشت: باید در طول روز هم از سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنند تا گرما زده نشوند. البته باید توجه داشت که در مصرف سبزیجات و میوه‌ها هم نباید زیاده روی کرد چراکه ممکن است مشکلات گوارشی را برای آنها به دنبال داشته باشد.
 
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif