پروبیوتیک‌های ضداسترس

با مصرف این پروبیوتیک‌ها اثرات اضطراب را از بین ببرید

استفاده از پروبیوتیک‌ها چند سالی است که در میان ایرانیان رواج پیدا کرده و متخصصان نیز استفاده از این مواد را برای سلامت مفید می‌دانند. پروبیوتیک‌ها با دارا بودن باکتری‌های مفید قادر هستند نقش مهمی را در حفظ سلامت انسان‌ها ایفا کنند.
در سال‌های اخیر تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است و محققان آمریکایی نیز در پژوهش‌های اخیر خود به یافته‌های جالبی در این زمینه رسیده‌اند. این گروه از محققان به نوعی باکتری برخورد کردند که احتمال می‌رود‌ بتواند است از مغز در برابر تاثیرات منفی استرس حفاظت کند.
در این بررسی‌ها محققان با تزریق نوعی باکتری موسوم به MyCobacterium Vaccae  به موش‌های نر  شاهد تغییرات مثبتی بودند. هشت روز پس از آخرین تزریق، محققان متوجه افزایش سطح پروتئین ضد‌التهابی interleukin4 در ناحیه هیپوکمپوس مغز موش‌ها شدند. هیپوکمپوس ناحیه‌ای از مغز است که در حافظه و یادگیری نقش کلیدی دارد.
محققان بر این باورند که این باکتری‌های مفید با خاصیت ضد‌التهابی‌ای که دارند می‌توانند با استرس مقابله کنند. اگر این موضوع در بررسی‌های تکمیلی آزمایشگاهی نیز به اثبات برسد می‌توان امیدوار بود که بسیاری از درمان‌های اختلالات استرس را بتوان با محوریت پروبیوتیک‌ها درمان کرد.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif