فشار خون طبیعی از راه‌های طبیعی

چگونه می‌توان بدون دارو فشار خون را کنترل کرد

نتایج بررسی‌های اخیر محققان آمریکایی نشان می‌دهد که در بسیاری موارد می‌توان برای کاهش فشار خون از اصلاح سبک زندگی و یک برنامه‌ریزی صحیح بر پایه رژیم غذایی، ورزش و خواب عمل کرد و حتی از مصرف داروهای مختلف کاهنده فشار خون بی‌نیاز شد. این محققان بر این عقیده‌اند که برای افرادی که به دنبال کاهش فشار خون هستند، تغییرات سبک زندگی اولین و مهم‌ترین اقدام است و افراد با انجام صحیح آن حتی می‌توانند از مصرف مداوم داروهای کاهش فشار خون بی‌نیاز شوند.
این برنامه‌ریزی باید بر محور رژیم غذایی گیاهی و خوراکی‌هایی از قبیل میوه، سبزی، غلات، دانه‌ها و خشکبار قرار گیرد. همچنین مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها که سرشار از پتاسیم هستند می‌توانند به عنوان کاهنده فشار خون در این برنامه تاثیرگذار باشد.
این افراد باید به طور مرتب ورزش کنند. در انجام فعالیت‌های ورزشی، حرکات ایروبیک قابلیت کمک به کاهش فشار خون را دارند.
یکی دیگر از موارد موثر بر تنظیم فشار خون داشتن خواب کافی و مناسب است. افرادی که قصد دارندفشار خون خود را به حالت عادی برگرانند حتما باید از خواب کافی برخوردار باشند.
متخصصان  همچنین توصیه می‌کنند افرادی که درصدد تنظیم فشار خون خود هستند در طول شبانه‌روز حتما به میزان کافی آب بنوشند.
البته در کنار این موارد محققان هشدار می‌دهند که اگرچه رعایت این موارد تاثیر بسزایی در تنظیم فشار خون دارند اما هرگونه کاهش یا قطع مصرف داروها حتما باید با مشورت و تحت نظر پزشک انجام شود.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif