دبیر علمی سومین کنگره بین المللی زخم و ترمیم دیابت

هنوز در کشور متخصص پزشکی پا نداریم

دبیر علمی کنگره بین‌المللی زخم و ترمیم دیابت از رونمایی نرم‌افزار بهبود زخم پا خبر داد و گفت: هنوز در کشور متخصص پزشکی پا نداریم.

سلامانه به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، دکتر پروین منصوری در نشست خبری سومین کنگره بین‌المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم دیابت با اشاره به برگزاری این کنگره در 2 الی 4 مهر در مرکز همایشهای رازی تهران اظهار داشت: همچنین در این کنگره از نرم‌افزار جدیدی برای شناسایی و اعلام بهبودی زخم رونمایی می‌شود.
دبیر علمی سومین کنگره بین‌المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم دیابت ادامه داد: همچنین گایدلاین جدید (راهنمای بالینی) زخم دیابتی پا نیز معرفی و تشریح خواهد شد.
منصوری با اشاره به اینکه متأسفانه تعداد محقق زخم در دنیا کم است ولی در ایران تحقیقات قابل توجهی صورت پذیرفته است که از نظر تعداد مقالات باعث تعجب بزرگان این حوزه در دنیا شده است، گفت: ولی با وجود این، ایران از وجود برخی تخصص‌های پزشکی محروم است.
وی در توضیحات بیشتر تصریح کرد: مثلاً در کشور ما همچنان فاقد متخصص پا در حیطه‌های زخم مزمن هستیم، درحالی که تربیت و وجود چنین متخصصانی می‌تواند باعث گسترش خدمات متعدد به بیماران درگیر با زخم‌های مزمن و پا شود.
دبیر علمی سومین کنگره بین‌المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم دیابت درباره فواید خدمات پیشگیری از زخم‌های دیابتی، عنوان کرد: از جمله اینکه این متخصصان در حوزه پیشگیری و جلوگیری از ایجاد زخم پا می‌توانند کمک شایانی کنند زیرا عفونت زخم پا در نهایت منجر به مرگ بیمار می‌شود.
منصوری با گریزی به قطع پای بیماران دیابتی که در دنیا بسیار شایع است، گفت: همچنین در کشوری به‌مانند آمریکا سالانه میلیون‌ها دلار هزینه زخم و پانسمانهای گران آن می‌شود.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif