سردرد یکی از علائم شایع آلرژی فصلی است

سلامانه : برخی افراد با نزدیک شدن به فصل بهار به دلیل ابتلا به آبریزش حساسیتی و سردردهای ناشی از آن از رسیدن این فصل زیبا، چندان خوشحال نیستند.

 به گزارش  ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، آبریزش بینی حساسیتی ممکن است، حاد و فصلی یا مزمن و مقاوم باشد.

گاهی این افراد از سرماخوردگی مکرر شاکی هستند، در صورتی که مشکل آنها حساسیت است و سرماخوردگی نیست.

علائم معمول این بیماری، شامل انسداد بینی، عطسه، ترشحات رقیق و راجعه بینی بوده و خارش بینی و چشم ها، اشک ریزش و سردرد در ناحیه پیشانی نیز در این مبتلایان شایع است.

تحقیقات بیانگر آن است که آلرژی های فصلی نه تنها با سردردها ارتباط دارند، بلکه در بروز دردهای میگرنی نیز موثر هستند. 

آلرژی بر اثر آزاد شدن هیستامین و التهاب رگ هایی خون رسان مغز، ایجاد می شود و بر اثر آن در برخی افراد سردردهای سینوسی و در برخی دیگر سردردهای شدید میگرنی به وجود می آید.

بنا به این گزارش، آبریزش بینی ناشی از حساسیت فصلی به طور معمول در اثر گرده گیاهان ایجاد می شود؛ این بیماری چند هفته ادامه می یابد و سپس ناپدید می شود و سال بعد دوباره عود می کند.

آبریزش بینی حساسیتی معمولا در مواجهه با گرد و غبار خانگی، روزنامه، پشم، پر، غذاها، توتون و مواد دیگر نیز به وجود می آید و درمان آن به شناسایی عامل حساسیت زا و اجتناب از آن بستگی دارد.

در انواع خفیف این بیماری از داروهایی مانند آنتی هیستامین ها می توان استفاده کرد اما در موارد شدید که ممکن است حتی با آسم همراه باشد، باید از داروهای قوی تر استفاده شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.