بهتر است قبل لیزر با پزشک مشورت کنید

قبل از لیزر موهای زاید بهتر است با مشورت پزشک اطلاعات کامل درباره این موضوع دبدست آورید.

سلامانه به نقل از گزارش فرتاک نیوز،
از بین بردن همیشگی موهای زائد آرزوی تمامی خانم هاست. لیزر موهای زاید یکی از موثرترین و به روزترین روش هایی است که این سال ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برای اینکه بهترین نتیجه را از لیزر موهای زاید بگیرید لازم است قبل از لیزر باید برخی نکات مهم را بدانید. در این مطلب شما را با نکات مهم درباره لیزر موهای زاید و نقاطی که نباید لیزرشوند از زبان دکتر متخصص آشنا می کنیم.
نکات مهم درباره لیزر موهای زاید
خلیل صداقت‌پیشه متخصص پوست و مو در خصوص روند طبیعی رشد مو‌ها بیان کرد: موهای بدن (طبیعی یا غیر طبیعی) دارای فاز رشد، استراحت و خواب هستند، ولی موی هر قسمت از بدن دارای فاز زمانی متفاوتی است. به عنوان مثال مدت زمان رشد هر تار موی سر سه سال، ابرو شش ماه و مژه پنج تا شش ماه است.
وی ادامه داد: مدت زمان فاز استراحت در مورد موی سر ۲ هفته و این میزان در فاز خواب سه ماه محسوب است. با لیزر فقط می‌تواند موهایی را که در فاز رشد مشغول تکثیر هستند، تخریب کرد. وقتی مو در فاز استراحت و خواب قرار دارد به دلیل اینکه در این فاز‌ها تکثیر مو صورت نمی‌گیرد، لیزر سبب از بین رفتن این مو‌ها نمی‌شود.
این متخصص پوست و مو در خصوص موهایی که تحت تابش اشعه لیزر قرار دارند، عنوان کرد: هنگامی‌که مو (در فاز رشد) در معرض این اشعه واقع می‌شود، تارهای مو انرژی لیزر را به خود جذب می‌کنند، ولی از آنجایی که مو تحمل قدرت لیزر را ندارد، نابود می‌شود.
وی با بیان اینکه به کمک لیزر نمی‌توان در یک جلسه موهای زائد را از بین برد، تاکید کرد: در هر جلسه لیزر تعدادی از تارهای مو در فاز استراحت و خواب قرار دارند، بنابراین آن‌ها در یک جلسه تخریب نمی‌شوند و برای از بین بردن آن‌ها به جلسات بیشتری نیاز است.
چه نقاطی از بدن را نباید لیزر کرد؟
دکتر صداقت پیشه توصیه کرد: زنان باردار و شیرده باید بنا بر احتیاط از انجام لیزر خودداری کنند. همچنین اگر ناحیه‌ای که قرار است لیزر روی آن انجام شود، دچار تبخال یا ضایعه پوستی است نباید تا بهبودی کامل موضع از لیزر کردن آن اجتناب شود.
او یادآور شد: موهای سفید و کرکی به دلیل اینکه فاقد رنگدانه هستند، انرژی لیزر را به خودشان جذب نمی‌کنند، حتی طبق برخی تحقیقات صورت گرفته اگر موهای کرکی تحت تابش اشعه قرار گیرند، امکان تیره و ضخیم شدن آن‌ها وجود دارد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif