چگونه می توان لیمو را به مدت یک ماه تازه نگه داشت؟

اگر دوست دارید لیمو ترش را همواره در دسترس داشته باشید، این مطلب را بخوانید تا با شرایط نگهداری آن آشنا شوید

 
سلامانه به نقل از گزارش شبکه خبری تهران نیوز، لیمو از محبوب ترین مرکبات است که افارد دوست دارند همواره لیموی تازه در خانه داشته باشند تا طعم طبیعی آن را به غذاها و شربت ها اضافه کنند. لیمو در کنار طعم جذابش، از منابع اصلی ویتامین C به شمار می رود. اگر شما هم دوست دارید همواره لیموی تازه در خانه داشته باشید، این مطلب را بخوانید تا با ترفند نگهداری لیمو تازه به مدت ۱ ماه آشنا شوید.

لیمو را تا یکماه تازه نگهدارید

مهمترین نکته در نگهداری لیمو آبدار بودن و خک نشدن پوست آن است. لیمو معمولا در یخچال نگهداری نمی شود. اما در دمای اتاق هم لیمو به سرعت خواص خود را از دست می دهد چرا که ویتامین C به نور و گرما حساس است. اگر به دنبال یک راه خوب برای نگه داشتن لیمو هستید نه رها کردن آن در یخچال ایده خوبی است و نه نگه داشتن آن در دمای اتاق.
بهترین کار این است که لیمو را در یک کیسه پلاستیکی در یخچال یا فریزر نگه داری کنید. کیسه های فریزر می تواند خواص لیمو را برای مدت بیشتری حفظ کنند. با قرار دادن لیمو در یخچال تنها روند تنفسی و خشک شدن آن را به تاخیر می اندازید ولی نگه داری آن در داخل فریزر می تواند این مدت را برای مدت بیشتری طولانی کند.
به علاوه توصیه می شود که لیمو را در یک جای تاریک و بدون نور نگه دارید چرا که نور می تواند خواص لیمو را از بین ببرد.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif