خطرات آلودگی هوا

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد سطح بالای آلودگی هوا با افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان مرتبط است.

به گزارش ایسنا، پزشکان در بررسی‌های پیشین خود بالا بودن سطح آلودگی هوا را با انواعی از مشکلات جسمی از قبیل افزایش خطر ابتلا به زوال عقل تا آسم و حتی تغییر در ساختار قلب مرتبط دانسته بودند. همچنین در بررسی‌های اخیر تاکید شده که هیچ میزانی از آلودگی هوا بی‌خطر نیست.
اکنون گروهی از متخصصان تایوانی اظهار داشتند: سطح بالای آلودگی هوا می تواند در افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان موثر باشد.
در این بررسی متخصصان تایوانی به ارزیابی اطلاعات بدست آمده از ۶۶ دستگاه سنجش آلودگی هوا در این کشور و اطلاعات پزشکی بیش از ۴۸۰ هزار مرد بالای ۴۰ سال پرداختند. در مجموع ۱۶۱۷ نفر از این افراد به سرطان دهان مبتلا بودند.
این تیم تخصصی بر ذرات معلق آلاینده تمرکز کرده و میزان قرار گرفتن این افراد در معرض آلودگی هوا را مورد ارزیابی قرار دادند. همچنین محققان این افراد را بر اساس میزان قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در چهار گروه طبقه‌بندی کردند.
به نوشته روزنامه گاردین، آنها با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل سن، میزان قرار گرفتن در معرض آلاینده ازون، آلاینده‌های دیگر و نیز استعمال سیگار دریافتند مردانی که در معرض بالاترین سطح PM2.5 قرار داشتند بیشتر با خطر ابتلا به سرطان دهان روبرو بودند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif