احیای طب سنتی باعث کاهش هزینه های درمانی و واردات دارو می شود

سلامانه : رییس شورای سیاست گذاری دومین سمینار تخصصی طب سنتی گفت: احیای طب سنتی، ارتقاء سطح علمی و کیفی آن ، بکار گیری آموزه های این طب ارزشمند و استفاده صحیح داروهای گیاهی باعث کاهش هزینه های درمانی و واردات دارو می شود.

 به گزارش  ایرنا ، « جعفر میرفخرایی » روز چهارشنبه در دومین سمینار تخصصی طب سنتی با محوریت اصلاح سبک زندگی افزود: تولید داروهای گیاهی و طبیعی فرآیندی تخصصی و پیچیده است که لازمه آن داشتن دانش و تخصص و پژوهش های بسیار در این زمینه است. 

میر فخرایی افزود: در نتیجه صنایع دارویی و داروهای گیاهی ، نقش راهبردی و کلیدی در گسترش و استفاده بهینه از طب سنتی را دارد. 

وی ادامه داد : پایه و اساس طب سنتی ، استفاده از طبیعت یا در واقع همان مواد طبیعی و گیاهان است که برای تبدیل آنها به دارو ، دخل و تصرف زیادی در آنها به وجود نمی آید. 

رییس شورای سیاست گذاری دومین سمینار تخصصی طب سنتی گفت: هر چند روند بهبودی بیمار در طب سنتی، زمان بیشتری از طب جدید که بر پایه استفاده از داروهای شیمیایی است را به خود اختصاص می دهد اما باید توجه داشت که معالجه از این طریق اگر اصولی و آگاهانه باشد عوارض داروهای شیمیایی را نخواهد داشت. 

میرفخرایی هدف اصلی برگزاری دومین سمینار طب سنتی را استفاده علمی و صحیح و درست از این طب و داشتن قوانین و ضوابط منسجم در این زمینه عنوان کرد. 

وی افزود : برپایی این سمینار باعث هم اندیشی و ایجاد پل ارتباطی میان صاحبنظران دانشگاهی و پزشکان می شود تا از طریق ارتقاء سطح علمی و تخصصی گام های موثری برای اصلاح سبک زندگی برداشته شود. 

دومین سمینار تخصصی طب سنتی با محوریت اصلاح سبک زندگی که از امروز چهارشنبه آغاز بکار کرد تا نهم اسفند ماه جاری در پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری برپااست. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.