بیماری ام اس مبتلایان را زمینگیر نمی كند

سلامانه : رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماری ام‌اس بر خلاف تصور بسیاری از افراد جامعه ، بیماری‌ نیست که باعث زمینگیر شدن و مانع فعالیت روزمره افراد مبتلا شود.

به گزارش مهر ؛ بازارچه خیریه بیماران ام اس در روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور دکتر علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ برپا شد.

پیوندی در حاشیه بازدید از بازارچه خیریه ام‌اس گفت: متاسفانه در جامعه ما فرهنگ و شناخت صحیحی درباره این بیماری وجود ندارد.

وی افزود: مسلماً ایجاد چنین شناخت و نگرشی هم با فعالیتها و ارتباطات بین بخشی و فرابخشی و همچنین کار فرهنگی قابل انجام است تا بتوانیم بیماری ام‌اس را به شکل صحیح به جامعه معرفی کنیم. 

رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ ادامه داد: با اینکه این بیماری قابل درمان نیست، اما می‌توان شرایطی را فراهم کرد که بیماران سالهای سال زندگی عادی داشته و به فعالیت‌های اجتماعی خود مشغول باشند و این مستلزم همکاری و همراهی کارگزاران نظام سلامت است.

پیوندی با تقدیر از فعالیت انجمن ام‌اس، تاکید کرد: ما تشکلهای بسیار قوی از بیماران مختلف داریم که با انسجام، علاقه و قدرت زیادی کنار هم جمع شده‌اند و به فعالیت مشغول هستند. مسئولان حوزه سلامت نیز باید از توان این انجمنها و نیروهای فعال آنها حداکثر استفاده را ببرند. با ساماندهی و توجه لازم به این انجمنها می‌توان قدم موثری چه در حوزه فرهنگ و چه در حوزه سلامت برای آشنایی بیشتر مردم با بیماریهای مختلف برداشت.


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.