با خوردن لواشک یبوست را درمان کنید

لواشک آلو یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود گوارش و رفع یبوست است.

 
سلامانه به نقل از گزارش بهداشت نیوز، لواشک از جمله تنقلات محبوب اکثر کودکان و البته بزرگسالان است.لواشک های بهداشتی خانگی که مستقیما از میوه های طبیعی تهیه شده باشد برای بدن مفید است و تا حد زیادی خواص میوه را دارا می باشد.لواشک ها دارای ویتامین های A و B و مواد معدنی مخصوصا پتاسیم و کلسیم می باشند و به دلیل کالری پایینی که دارند مشکل چاقی را به همراه ندارند. در ادامه این مطلب به بررسی خواص انواع لواشک و رفع یبوست با لواشک می پردازیم.

خواص غذایی لواشک
غیر از نمک که برای جلوگیری از فاسد شدن انواع لواشک صنعتی افزوده می‌گردد و از معایب این ماده غذایی محسوب می‌شود،
ولی ریزمغذی‌های مفید و برخی ویتامین‌ها به میزان خوبی در لواشک وجود دارند. لواشک دارای ویتامین‌های A و B و مواد معدنی (مخصوصا پتاسیم و کلسیم) می‌باشد که به دلیل کالری پایین آن، به عنوان یک میان‌وعده مناسب می‌باشد و مصرف آن چاقی را به دنبال ندارد.خواص لواشک را باید با توجه به میوه اولیه آن شناخت. مثلا لواشک آلو برای درمان یبوست مفید است و لواشک سیب اثر عکس  دارد. یا لواشک زغال‌اخته نیز با توجه به مواد ضدمیکروبی خود می‌تواند در پیشگیری از عفونت‌های ادراری در خانم‌ها مفید واقع شود.
در ادامه برخی از اثرات گزارش شده برای بعضی از لواشک‌ها بیان می‌شود:
لواشک لیمو
دارای خواص اسیدی ضدعفونی‌کننده قوی است که برای دفع سنگ کلیه، آلرژی و لاغری موثر می‌باشد. همچنین به واسطه  ترکیبات آنتی‌اکسیدان، خاصیت ضدسرطانی دارد.
لواشک انار
در کنترل اوره وکلسترول و دفع سموم و تعدیل مایعات بدن بسیار مفید است.
لواشک زرشک
جهت پایین آمدن تب، کنترل فشارخون و ضربان قلب، تسکین درد‌های روماتیسمی و مفصلی موثر است.
لواشک آلو، ضد یبوست
لواشک آلو ضدباکتری و ویروس، ایجادکننده تحریکات در روده و موثر در تنظیم کار دستگاه گوارش و رفع یبوست. این لواشک برای افرادی که ناراحتی معده و کم خونی دارند مفید است و برای سنین مختلف توصیه می‌شود.
لواشک زغال اخته
در کاهش خطر بروز عفونت‌های مجاری ادراری و رفع بی‌خوابی موثر است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif