چگونه می توان از عوارض اصلاح صورت پیشگیری کرد

سلامانه به نقل از گزارش زندگی آنلاین: سعی کنید فواصل مناسب بین اصلاح‌ها بگذارید و مرتباً صورت را اصلاح نکنید. صورت را پیش از اصلاح خوب مرطوب و خیس نمایید. بهترین نرم کننده موی صورت همان آب قبل از اصلاح می‌باشد.

دکتر مریم ملکی؛ متخصص پوست و مو

یکی از جنبه‌های مرتب و آراسته بودن آقایان این است که ریش اصلاح شده داشته باشند که برای آن مجبورند ریش خود را در فواصل زمانی کوتاه اصلاح کنند و این باعث فرورفتن موهای ریش در پوست صورت می‌شود.
این مشکل در افرادی که موهای ریش ضخیم و مجعدی دارند شایع‌تر است و چون موی ریش هنگام رشد پیچ خورده و بر می‌گردد، نوک آن در پوست فرو رفته و التهاب کاذب پیاز مو را ایجاد می‌کند. 

تراشیدن موها در خلاف جهت رویش موها

برای دوری از این مشکل باید از تراشیدن موها در خلاف جهت رویش موها خودداری کرد.
همچنین به صورت امتحانی می‌توان روش اصلاح را عوض کرد، مثلاً به جای ریش تراش از تیغ صورت استفاده نمود یا بلعکس.
سعی کنید فواصل مناسب بین اصلاح‌ها بگذارید و مرتباً صورت را اصلاح نکنید. صورت را پیش از اصلاح خوب مرطوب و خیس نمایید.
بهترین نرم کننده موی صورت همان آب قبل از اصلاح می‌باشد. فرصت دهید تا آب خوب جذب موهای ریش شود.
اگر از خمیر ریش استفاده می‌کنید، 2 - 3 دقیقه مکث نمایید، زیرا چنانچه موی ریش خوب نرم نشود، برای تراشیدن به فشار بیشتری نیاز بوده که باعث تحریک پوست می‌شود.
اگر وقت کافی برای مرطوب کردن موها پیش از اصلاح ندارید، حتماً از اسپری کف ریش جهت نرم کردن موی ریش استفاده نمایید.
 

پوست چرب و ریش ضخیم

اسپری‌های فوق کاربرد ساده داشته و برای زمان مسافرت مناسب هستند. مارک‌های مواد اصلاح و بعد از اصلاح معتبر و هماهنگ با پوست خود را استفاده کنید.
اگر پوست چرب و ریش ضخیم و پرپشتی دارید و حتی بعد از اصلاح همچنان پوست‌تان تیره به نظر می‌آید، پودرهای بعد از اصلاح برای شما مناسب است.
تیرگی بیش از حد پوست صورت همیشه به رنگ تیره موهای ریش ارتباط نداشته و گاهی به دلیل اصلاح مکرر و با فاصله زمانی کوتاه مدت است، گاهی نیز ناشی از واکنش نور آفتاب با ترکیب‌های معطر کننده محصولاتی است که روی پوست صورت استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif