داروهای چاق کننده عطاری‌ها خونریزی معده و مشکلات عصبی می‌آورد

سلامانه : یک استاد دانشگاه با توصیه به مصرف انجیر که برای رشد کودکان مفید است، نسبت به عرضه داروهای چاق کننده در عطاری‌ها هشدار داد و گفت: این داروها کورتیزول خون افراد را بالا می‌برد و فرد پف می‌کند و خونریزی معده و مشکلات عصبی به همراه دارد.
 
به گزارش تسنیم، غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی اظهار داشت: برخی از عطاری‌ها داروهایی به افراد می‌دهند به عنوان داروهای چاق کننده که 15 روزه افراد را چاق می‌کند و 10 کیلو هم اضافه می‌کند.
به گفته وی، این داروها، کورتیزول خون افراد را بالا می‌برد و فرد پف می‌کند، مصرف این داروها برای چاق شدن، خونریزی معده به همراه دارد سپس مشکلات اعصاب ایجاد می‌کند، متاسفانه برخی از سودجویان چند گیاه را با یکدیگر مخلوط می‌کنند و کورتون به آن اضافه می‌کنند و به عنوان داروی چاق کننده به افراد می‌فروشند.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: مواد غذایی که دارای طبع گرم و مرطوب دارد موجب رشد و نمو افراد می‌شود. غذاهایی مانند آبگوشت در چاق شدن افراد موثر است و مداومت به خوردن شیر برنج با مربای "به" یا مصرف شیره انگور در وعده صبحانه می‌تواند چاق کننده باشد.
کردافشاری در برنامه خانه محبت عنوان کرد: خوردن شیر برنج و حلیم موجب افزایش رطوبت و چاق شدن می‌شود، همچنین خوردن انجیر ناشتا برای رشد و نمو و چاق شدن کودکان مفید است؛ انجیر مجاری غذا را برای جذب باز می‌کند و جذب بیشتری صورت می‌کند. ابوعلی سینا خوردن انجیر ناشتا با بذر انیسون یا خیسانده آن در عرق انیسون موجب افزایش اشتها می‌شود.
وی ادامه داد: مصرف کباب و گوشت‌ها یکی از راه‌های دفع سموم از بدن دفع است؛ بسیاری از افراد گلایه دارند که با خوردن غذای زیاد چاق نمی‌شوند، این مسئله به دلیل ضعف معده و کبد است، همچنین خوردن لیمو ترش قبل از غذا به چاق شدن افراد لاغر خیلی کمک می‌کند.
این استاد دانشگاه افزود: مصرف پودرهای لاغری موجب افسردگی، هموروئید (بواسیر)، کمر درد، سر درد و مشکلات دیگر می‌شود و اگر افراد بیش از حد مواد دارویی خشک کننده رطوبت مصرف کنند خون آنان فسرده یا منقبض می‌شود و این انقباض موجب بروز بیماری‌های روحی و روانی می‌شود که افزایش غلظت مواد در بدن را به همراه دارد که خود عامل بروز بسیاری از بیماری‌هاست.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.