مسکن‌های کورتونی حساسیت فصلی خطرناکند

سلامانه : فوق‌تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: عطسه، آبریزش از بینی، خارش گلو، بینی و چشم‌ها، اشک‌ریزی و گرفتگی بینی می توانند علامت رینیت آلرژیک باشند که معمولاً به اختلال خواب در بیماران منجر می‌شود.

  
مریم محلوجی‌راد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: این روزها ریمیت آلرژی در افرادی که نسبت به گرده درختانی چون چنار، سرو، بید و کاج حساسیت دارند شروع به علامت‌دار شدن می‌کند.

وی گفت: گردافشانی درختان معمولاً از نیمه‌های اسفند شروع می‌شود اما امسال این گردافشانی اواخر بهمن شروع شده است و به ایجاد مشکل در بیماران منجر شده است.

محلوجی‌راد تصریح کرد: افرادی که فقط به گرده درختان حساسیت دارند معمولاً علائمشان تا نیمه‌های اردیبهشت طول می‌کشد و سپس متوقف می‌شود؛ سال بعد نیز دوباره در همین ایام شروع می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش فارس در مورد علائم بیماری ریمیت آلرژیک اظهار داشت: علائمی شامل عطسه آبریزش از بینی، خارش گلو، بینی و چشم‌ها، گاهی اشک‌ریزی و علامت بسیار مزاحم و ناراحت‌کننده گرفتگی بینی نیز در این بیماری مشاهده می‌شود که معمولاً به اختلال خواب در بیماران منجر می‌شود.

محلوجی‌راد به بیماران توصیه کرد به هیچ وجه از آمپول‌های کورتونی که موجب عوارض عدیده می‌‌شوند استفاده نکنند و با مراجعه با پزشک متخصص، درمان صحیح را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصرف خودسرانه دارو می‌تواند کیفیت زندگی افراد را مختل کند،موجب خواب‌آلودگی بیمار شود و کاهش بازدهی در کار را به دنبال داشته باشد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif