زنان حافظان سلامت جامعه

 مدیر عامل سازمان انتقال خون با انتشار پیامی روز زن و میلاد مبارک فاطمه زهرا (س) را به تمامی بانوان کشور خصوصا اهدا کنندگان خون و کارکنان این سازمان تبریک گفت.
 
 سلامانه به گزارش وبدا، دکتر پور فتح اله بانوان را ضامن سلامتی جامعه و حافظان بهداشت و سلامتی خواند و گفت: مادران هر خانواده به کودکان خود رموز خود مراقبتی، تغذیه سالم و بهداشت عمومی را می آموزند و در حفظ سلامت خانواده بیش از هر کس دیگر نقش ایفا می کنند.
 
وی بانوان را دارای ویژگی های قابل توجهی در پرستاری و مراقبت خواند و گفت: همین ویژگی آنها را در کادر درمان و مواجهه با بیماران بسیار پذیرا و آرامش بخش می سازد و بخش قابل ملاحظه ای از کادر درمان و کارکنان سازمان انتقال خون را نیز بانوان تشکیل می دهند.
 
دکتر پور فتح اله بانوان اهدا کننده خون را دارای رفتار توام با خود مراقبتی و صداقت در گفتار هنگام مصاحبه بدو اهدا خواند و گفت: اهدای خون 5 درصدی نیمی از جمعیت فعال و پویای کشور ما که بانوان هستند در شان این جامعه توانمند نیست و ما از ایشان دعوت می کنیم در این عرصه نیز سهم خود را تصاحب کنند.
 
 وی ضمن تشکر از بانوان اهدا کننده کشور از جامعه بانوان دعوت کرد با هدف سهم 50 درصدی از اهدای خون، مشارکت بیشتری درحفظ سلامت جامعه داشته باشند و روز زن را تبدیل به جشن بزرگ اهدای خون بانوان کنند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif