برای پیشگیری از افزایش وزن در تعطیلات از مصرف میان‌وعده‌ها غافل نشوید

سلامانه: یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: «یکی از اقدام‌هایی که می‌توان برای پیشگیری از افزایش وزن به کار برد مصرف میان‌وعده‌های مناسب است.»
دکتر پیام فرح‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه اظهار داشت: «انواع میوه و سبزیجات جزو بهترین میان‌وعده محسوب می‌شوند. بهترين زمان مصرف انواع ميوه، وقتي است که معده کاملا خالي باشد زيرا امکان جذب ويتامين‌ ميوه‌ها با معده خالي بيشتر است.»
وی در ادامه توضیح داد: «در حالت عادي، خوردن خوراکي‌هاي حاوي فيبر مانند سالاد سبزي‌ها در کنار و همراه غذا، مي‌تواند به کندتر کردن تخليه معده و سيري بيشتر فرد کمک کند بنابراين هرچند که مصرف سبزي‌ها ‌همراه غذا مفيد است اما بهتر است ميوه‌ها را حداقل 2 ساعت بعد از وعده‌هاي اصلي غذايي مصرف کنید تا هضم و جذب ويتامين‌هاي آنها در بدن بهتر انجام شود.»
به گفته فرح‌بخش وقتي ميوه‌ها 2 ساعت بعد از وعده‌هاي اصلي غذا مصرف می‌شود، فيبر موجود در آنها باعث پيشگيري از ايجاد گرسنگي کاذب و روي آوردن به غذاهاي کم‌حجم و پرکالري در ميان‌وعده‌ها مي‌شود. دراين صورت، ولع به خوردن غذاي بيش از اندازه در وعده بعدي غذايي هم از بين می‌رود.
این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی در پایان توصیه کرد: «برای پیشگیری از پرخوری در ایام عید حتی توصیه می‌شود در هر دید و بازدید، یک میوه را انتخاب و مصرف کنید و در مصرف آجیل‌ها هم زیاده‌روی نکنید.»
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif