6 راه‌حل برای پیشگیری از ابتلا به عفونت اداری

حتی اگر نیازی به ادرار کردن حس نمی‌کنید، باید بعد از رابطه جنسی دستشویی رفته و ادرار کنید به خصوص زنانی که سابقه عفونت ادراری دارند باید این نکته را رعایت کنند.
به گزارش سلامانه به نقل از سایت سیمرغ، برای پیشگیری از عفونت ادراری بعد از رابطه جنسی باید نکاتی بسیار ساده را رعایت کنید.
بعد از رابطه ادرار کنید
به گفته دکتر الیسا دویک (Alyssa Dweck)، پزشک متخصص زنان، در هنگام دخول باکتری‌های اطراف مقعد به دهانه واژن نزدیک می‌شوند که باعث ایجاد عفونت خواهد شد. ادرار کردن بعد از رابطه جنسی باعث از بین رفتن این باکتری‌ها می‌شود. بنابراین حتی اگر نیازی به ادرار کردن حس نمی‌کنید باید بعد از برقراری رابطه دستشویی بروید و ادرار کنید. به خصوص زنانی که سابقه عفونت ادراری دارند باید این نکته را رعایت کنند.
 
مصرف مکمل کرن بری
زنانی که سابقه عفونت ادراری دارند باید پس از داشتن رابطه از مکمل کرن بری استفاده کنند. بهتر است روزانه یک بار از این مکمل استفاده کنید.
 
شستشو بعد از رابطه جنسی
بعد از رابطه جنسی معمولا به دلیل ترشح لوبریکات یا بزاق دهان احساس تمیزی ندارید. بزاق، لوبریکات و باکتری‌های انگشت و دهان و مقعد می‌تواند احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی و مخمری را افزایش دهد. بنابراین بهتر است بعد از رابطه جنسی با صابون غیر معطر یا آب گرم اطراف واژن را از جلو به عقب بشویید.
دوباره تاکید می‌شود که به هیچ عنوان داخل واژن را نشویید.
 
پیشگیری از عفونت ادراری با نشستن در وان حمام بعد از رابطه جنسی
مقداری روغن نارگیل به آب گرم وان اضافه کرده و برای آبرسانی به ناحیه اطراف واژن روزی 15 دقیقه به خصوص بعد از رابطه جنسی در وان بنشینید. استراحت در وان هر گونه تحریک و تورم وازن را از بین می‌برد.
این کار احتمال ابتلا به عفونت واژینال را کاهش می‌دهد. به هیچ عنوان از محصولات بهداشتی و شستشوی حمام در وان استفاده نکنید چون باعث تحریک‌پذیری واژن خواهند شد.
از لباس‌های نخی استفاده کنید
استفاده از لباس زیر نخی کمک می‌کند که هوا بهتر اطراف واژن در عبور باشد و این ناحیه خشک نگه داشته می‌شود. از پوسیدن لباس زیر نایلونی و تنگ برای مدت طولانی اجتناب کنید. این لباس‌ها باعث مرطوب نگه داشتن واژن شده و رشد باکتری‌ها را افزایش می‌دهند.
 
خوراکی‌های غنی از پروبیوتیک بخورید
مصرف میان‌وعده بعد از رابطه جنسی انتخاب خوبی است بنابراین بهتر است از میان‌وعده‌هایی استفاده کنید که سلامت واژن شما را تضمین می‌کنند. ماست، کیمچی، کامبوچا و سایر خوراکی‌های تخمیر شده باکتری‌های خوب و مفیدی برای واژن دارند. مصرف خوراکی‌های غنی از پروبیوتیک بعد از رابطه جنسی باعث بهبود جمعیت باکتری‌های خوب واژن شده و به کاهش خطر ابتلا به عفونت مخمری کمک می‌کند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif