معتادان بهبودیافته باید حمایت شوند

سلامانه : رئیس سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه معتادان بهبودیافته باید حمایت شوند،‌گفت: بهزیستی 5 درصد از بودجه مسکن، 5 درصد از بودجه اشتغال و 10 درصد از تسهیلات و منابع وجوه اداری را در اختیار بهبودیافتگان بالای یکسال قرار داد.

  
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ همایون هاشمی در نشست وزیر کشور با رئیس و اعضای هیئت مدیره خانه خیرین ایران که در محل مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: بهزیستی توجه ویژه‌ای به گروه‌های مرجع و همیار و بحث پیشگیری و مداخلات پیشگیری‌محور دارد و با توجه به اینکه این سازمان 27 هزار نیروی خدمتی دارد که عموماً غیر دولتی هستند و یک سوم آنان بحث پیشگیری را در فعالیت‌هایشان گنجانده‌اند و به نظر می‌رسد که پیشگیری مبتنی بر جامعه و آحاد مردم در حال شکل‌گیری است.

وی گفت: خانه خیرین ایران با تجربیات خوب در 400 نقطه و 31 استان کشور ظرفیت هم‌افزایی خوبی را ایجاد کرده و امیدواریم شاهد یک حرکت جدید در حوزه مبارزه با مواد مخدر باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه به زودی سازمان پیشگامان خدمت را رونمایی خواهیم کرد، گفت: در آن سازمان تلاش خواهد شد که مجموعه NGO ها و ظرفیت‌های غیر دولتی را به همراه ماموریت‌هایشان انسجام‌بخشی کنیم.

هاشمی گفت: بهزیستی به آگاه‌سازی عمومی اعتقاد دارد و پیشگیری اولیه از اعتیاد را در اولویت کارهای خود دارد.

وی همچنین بیان داشت: معتادان بهبودیافته حامی ندارند که باید حمایت شوند که در این خصوص بهزیستی 5 درصد بودجه مسکن، 5 درصد از بودجه اشتغال و 10 درصد از تسهیلات و منابع وجوه اداری را به صورت بخشنامه به استانها اعلام کرد و در اختیار بهبودیافتگان بالای یکسال قرار داد.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: در کشور 4 هزار گروه همیار وجود دارد که 1400 مورد از این گروه‌ها زنان سرپرست خانوار هستند و تاکنون کارهای اثربخشی را در حوزه زنان انجام داده‌اند، در واقع آنان، افرادی بودند که خودشان در معرض آسیب بودند اما با مداخلات به هنگام توانستند، روی پای خود بایستند.

هاشمی اعلام آمادگی کرد که در حوزه کمک به بهبودیافتگان و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر همراه دوستان ستاد خواهیم بود تا گام مهمی در این امر برداشته شود.

اعلام آمادگی کمک «خانه خیرین ایران» در مبارزه با مواد مخدر

سید اکبر توکلی، رئیس هیئت مدیره ایران گفت: افراد عضو خانه خیرین، همه نیکوکار و خیر هستند و آماده هر گونه کمک در امر مبارزه با مواد مخدر هستند.

وی هدف اصلی تشکیل خانه خیرین را ارتقا و گسترش فرهنگ خیر خواهی و نیکوکاری در کشور خواند و گفت: خانه خیرین در سال 82 بر اساس دعوت سازمان بهزیستی از خیران موفق تشکیل شد و در آن سال 15 نفر به عنوان هیات موسس خانه خیرین انتخاب و 700 نفر از خیران در این مجمع شرکت کردند و در سال 83 به ثبت رسید و فعالیت در 29 استان کشور آغاز شد.

وی افزود: خانه خیرین هم اکنون در 400 شهرستان و 31 استان شعبه دارد و تلاش دارد تا با ترویج فرهنگ خیرخواهی و نیکوکاری بین مردم، انتظارات و خواسته های موسسات خیریه را از طریق تعامل و هم‌اندیشی یا نهادهای مختلف دولتی مسوول در امور نیکوکاری به انجام رساند.

رئیس هیئت مدیره خانه خیرین ایران ادامه داد: انتظار این است که خانه خیرین به شکل اتحادیه جایگاه خود را پیدا کند و به عنوان یک بازوی قوی برای دولت محسوب شود.

توکلی گفت: افراد عضو خانه خیرین، همه نیکوکار و خیر هستند و وقت خود را در انجام کارهای خیر صرف می‌کنند، لذا خانه خیرین و اعضای آن از انجام هر گونه کمکی در امر مبارزه با مواد مخدر کوتاهی نخواهد کرد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.