دکتر میرفخرایی در دومین سمینار تخصصی طب سنتی:

طب سنتی، خدمت به بشریت است

طب سنتی، خدمت به بشریت است

سلامانه : دبیر دومین سمینار تخصصی طب سنتی در زمینه اصلاح سبک زندگی، هدف از برگزاری چنین سمیناری را استفاده علمی و صحیح از طب سنتی و داشتن و دانستن قوانین منسجم در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، دکتر جعفر میرفخرایی تاکید کرد: «توجه به مساله مزاج، در درمان بسیاری از بیماری‌ها، کاربرد دارد. در ایران باستان، توجه به سردی، گرمی، اعتدال، خشکی و تری مزاج افراد برای درمان بیماری‌های آنها و ایجاد تعادل در این مزاج‌ها در بدن، وجود داشته است».

دبیر انجمن گیاهان دارویی ایران افزود: «براساس مزاج‌های مختلف انسان‌ها، گیاهان مختلف دارویی و شفابخشی هم وجود دارند و ایرانیان باستان، این گیاهان دارویی را شناخته‌اند. نکته جالب اینجا است که طب ایرانی، پایه‌گذار طب یونانی بوده است».

وی ادامه داد که طب سنتی، زبان خاص خود را دارد که درک این زبان با مطالعه و پژوهش‌های لازم، میسر خواهد بود. «هرچند که درمان بیماری‌ها در روش طب سنتی، کمی طولانی‌تر از درمان‌های شیمیایی است اما درمان‌های بر پایه طب سنتی، ارزان‌تر و بسیار کم‌عارضه‌تر از درمان‌های شیمیایی خواهند بود».

دکتر میرفخرایی معتقد است که اگر درمان‌های برپایه طب سنتی با اصول درست و علمی صورت بگیرند، عارضه‌ جانبی برای بیمار ایجاد نخواهد شد. به‌همین دلیل هم می‌توان طب سنتی را نوعی خدمت به جامعه و بشریت و آن را برای ارتقا سلامت انسان‌ها، مفید دانست.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: «تولید دارو از گیاه، فرآیند پیچیده‌ای است که باید در کارخانه‌های داروسازی، انجام بشود. در این کارخانه‌ها، واحد تحقیق وجود دارد که کار این واحد، تحقیق درباره گیاه، تحت شرایط خاص و آزمایشگاهی است تا بارسیدن به هدف مورد نظر و مطلوب، داروی خاصی از گیاهان دارویی تهیه و روانه بازار بشود». 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.