توصیه متخصص طب ایرانی

برای رهایی از گرما این شربت را بنوشید

مرضیه نوروزی - سلامانه: تغییر کیفیت و وجود حرارت لطیف که از خصوصیات طبیعت فصل بهار است، باعث تحرک موادی که در فصل زمستان در بدن ساکن بوده‌اند، می‌شود. در این شرایط فرد مستعد ابتلا به بیماری‌های مزمنی می‌شود که قبلا به آنها مبتلا بوده است.
دکتر لیلا شیربیگی، متخصص طب ایرانی برای پیشگیری از بروز این مشکلات در گفت‌وگو با پایگاه خبری سلامانه گفت: «برای پیشگیری و پاکسازی بدن با توجه به تجمع مواد زاید قابل دفع از بدن، توصیه متخصصان طب ایرانی درخصوص نوع تغذیه در فصل بهار این است که حتما موادغذایی قلیل‌التغذیه در برنامه غذایی گنجانده شود و حجم غذا هم اندکی کاهش یابد.»
وی منظور از موادغذایی قلیل‌التغذیه را مصرف خوراکی‌های کم کالری دانست و گفت: «به عنوان مثال مصرف سبزیجات و حبوبات و آش‌های بهاری از جمله آش دوغ، آش‌های ترش مثل آش سماق، آش زرشک، آش لیمو، آش آبغوره و... که با میزان کمی برنج یا جو و سبزیجات فراوان خصوصا شنبلیله، گشنیز، جعفری، هویج و آلوی فراوان تهیه می‌شوند، جزء موادغذایی قلیل‌التغذیه محسوب می‌شوند که کالری کمی دارند.»

در بهار آش ترش و دوغ بخورید
ین متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه این آش‌ها را می‌توان به‌عنوان 2 تا 3 وعده غذایی البته بدون نان مصرف کرد، گفت: «توصیه می‌شود طی یک هفته، حداقل 3 وعده غذایی به مصرف این نوع آش‌های بهاره اختصاص پیدا کند. در ضمن در تهیه غذاها حتما به آنها زرشک، سماق و انار اضافه شود. البته توجه به این نوع تغذیه مستلزم این است که هوا کاملا گرم باشد و باعث گرم شدن بدن و تعریق شود.»
 
دکتر شیربیگی در نهایت برای کاهش تعریق و گرمای بدن هم مصرف یکسری از شربت‌ها را مفید دانست و گفت: «در فصل بهار، برای کاهش حرارت بدن و فرونشاندن گرما نیز بهترین نوشیدنی مصرفی، شربت‌هایی چون شربت آلبالو، سکنجبین و همچنین عرق كاسنی، شربت زرشك و نارنج و لیموست که با گرم شدن هوا می‌توان با این شربت‌ها حتی پذیرای مهمان‌ها بود.»

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif