فراورده‌های طبیعی و سنتی مورد تایید سازمان در دسترس عموم قرار می‌گیرد

مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: با تدوین این فهرست، فراورده‌های طبیعی و سنتی مورد تایید سازمان در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

به گزارش سلامانه به نقل از  ایسنا، مهناز خانوی با اشاره به اینکه شورای تدوین داروهای گیاهی، در حال تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی هستند، عنوان کرد: ۸۰ درصد از مراحل تدوین فهرست داروهای سنتی انجام شده و تا پایان تیر ماه فهرست مصوب اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی تدوین فهرست داروهای گیاهی نیز عنوان کرد: فهرست داروهای گیاهی نیز تا اواخر تیرماه قابل انتشار خواهد بود.

مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه انتشار فهرست داروهای سنتی و گیاهی عملا باعث مرتب شدن ساز و کارها در این حوزه می‌شود، گفت: تمامی داروهای طبیعی و سنتی که مجوز تولید در ایران را داشته و یا مجوز واردات دارند، در این فهرست وارد می‌شوند. اگر قرار باشد دارویی خارج از این فهرست تولید یا وارد شود باید ابتدا در این شورا بررسی شود؛ درصورتی که فراورده‌ای در این فهرست موجود باشد، شورا اجازه تولید فراورده مشابه را صادر نخواهد کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، خانوی با بیان اینکه در حال حاضر فهرست فروارده‌های طبیعی و سنتی هر سه ماه یکبار به روز می‌شود، عنوان کرد: فهرست فراورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل‌های تغذیه‌ای و شیرخشک‌های رژیمی در سایت سازمان قابل رویت است و با تدوین فهرست جدید، محصولات و فراورده‌ها به صورت رسمی در قالب یک آئین نامه  عمومی به همراه تاریخچه و مستندات اصلی، در دسترس قرار می‌گیرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif