آیا مصرف عسل به عمل آمده از گل‌های آویشن برای دیابتی‌ها مفید است؟!

سلامانه: امروزه عسل با طعم شهدهای مختلف عسل شهد خارشتر، عسل شهد آویشن، عسل شهد بهارنارنج، عسل شهد زرشک، عسل شهد گون و... در بازار موجود است که برای هر یک هم خواص مختلفی نوشته شده است. یکی از خوانندگان هم پرسیده‌اند که آیا مصرف عسل طبیعی که به عسل دارویی معروف است و از گل‌های آویشن به عمل آمده برای افراد مبتلا به دیابت مفید است یا مضر؟
در این باره نظر دکتر صالحی سورمقی، فارماکولوژی و استاد دانشکده داروسازی تهران را در گفت‌وگو با پایگاه خبری سلامانه جویا شده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
 
به طور کلی عسل دارای قندهای مختلفی است. مصرف عسل، قندخون افراد مبتلا به دیابت را بالا می‌برد اما به این معنا نیست که آنها به هیچ عنوان نمی‌توانند عسل بخورند. این افراد می‌توانند خرما، میو‌ه‌های شیرین و حتی عسل را با توجه به میزان شدت قندشان در حدی که می‌توانند مصرف کنند اما نکته مهم این است که افراد مبتلا به دیابت نمی‌توانند مانند افراد عادی از این مواد استفاده کنند و باید میزان مصرفشان بنا به توصیه متخصص تغذیه باشد.
نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که برخی از عسل‌های موجود در بازار، دارای بوهای مختلفی هستند که به دلیل افزودن اسانس‌های مصنوعی به عسل است. گروهی از افراد تصور می‌کنند که عسل هر بویی دارد به این معناست که زنبور فقط روی همان گل نشسته و بوی عسل مربوط به آن گل است در صورتی که تنها به اسانس به کار رفته در عسل مربوط می‌شود.
 
از سوی دیگر اثرات درمانی گیاه را به عسلی که به آن افزوده شده است، مرتبط می‌دانند. اما باید گفت چون این گیاهان به مقدار کمی به عسل افزوده می‌شود در نتیجه اثرات دارویی چندان موثری ندارند. در بعضی از کشورها برخی از گیاهان مانند اکالیپتوس به میزان بسیار زیاد کشت می‌شود. سپس کندوها را به آن قسمت برده و زنبورها فقط از درخت اوکالیپتوس استفاده می‌کنند. در نتیجه عسل آنها بوی اوکالیپتوس می‌گیرد.
در ایران ما منطقه وسیعی به این شکل نداریم که یک گیاه خاص را در آن کشت دهیم. به عنوان نمونه، ما منطقه‌ وسیعی را که در آن فقط گل آویشن کشت داده و گیاه دیگری وجود نداشته باشد را نداریم بنابراین بوی عسل به دلیل افزودن اسانس‌ها به آن است و با توجه به اینکه مقدار کمی از گیاه به عسل افزوده می‌شود، شما هر عسلی را با هر بویی که مصرف کنید اثر آن یکسان است و عسل آویشن یا عسل عادی هیچ تفاوتی با هم ندارند. در نهایت باز هم یادآور می‌شوم که مصرف عسل به میزان کم مشکلی برای افراد مبتلا به دیابت به وجود نمی‌‌آورد اما نباید در خوردن آن زیاده‌روی کرد.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif