پیشنهادهایی خوشمزه برای از دست دادن چربی!

سلامانه: مصرف انواع میوه ها و سبزی ها بهترین گام برای کاهش وزن سریع است، اما به این نکته باید دقت کرد که همه میوه ها به دلیل داشتن قند و کالری بالا، چنین خاصیتی ندارند و حتی می توانند باعث چاقی شوند.

 به نقل از readersdigest، برای کاهش وزن موثر باید سراغ میوه ها و سبزیجاتی بروید که فیبر بیشتر دارند و منجر به کاهش اشتها و جلوگیری از گرسنگی می شوند و تاثیر بیشتری در تبدیل چربی به انرژی دارند. در اینجا 6 گزینه گیاهی که به شما را به اهداف کاهش وزن تان بیشتر نزدیک می کنند، معرفی شده اند:

انار: این میوه نه تنها حاوی فیبر زیادی برای کمک به هضم مواد غذایی است، بلکه آنتی اکسیدان های موجود در آن منجر به حذف سموم از بدن شده و به مبارزه با رادیکال های آزاد می روند. پلی فنل های موجود در انار باعث تقویت متابولیسم شده و به کاهش اشتها کمک می کند. مصرف اناز سوخت و ساز بدن را تقویت کرده و کلیدی برای سوزاندن چربی ها است.

گوجه فرنگی: سرشار از ویتامین سی است. این ویتامین نقش مهمی در سوزاندن چربی های ذخیره شده در بدن دارد. مصرف گوجه فرنگی باعث سم زدایی جریان خون و بهبود عملکرد قلبی عروقی می شود.

سیب و گلابی: فیبر جزء حیاتی این دو میوه است و به بهبود هضم و تقویت معده در برابر باکتری های بد کمک می کند. علاوه بر این، پکتین موجود در این دو میوه سطح چربی در سلول ها را محدود می کند.

نارگیل: حاوی تری گلیسیرید با زنجیره متوسط است و می تواند میزان متابولیسم را تا 30 درصد افزایش دهد.

زغال اخته: این میوه خانواده توت، سرشار از آنتی اکسیدان ها بوده و بدن را از سموم مضری که می توانند رشد سلول های چربی را افزایش دهند، پاک می کند.

فلفل سبز: سرشار از ویتامين ث بوده که اثر چربی سوزی دارد. بنابر مطالعات، کسانی که دچار کمبود ویتامين ث هستند٬ چربی اندوخته بيشتری در بدن خود دارند. پس خوردن ميوه ها و سبزیجاتی که منبع این ویتامين هستند٬ می تواند بدن را به سوی چربی سوزی سوق بدهد.

کلم پیچ: این سبزی٬ سرشار از کلسيم است که به چربی سوزی و کاهش سایز کمر کمک می کند. کلم پیچ حاوی آهن و لوتئين (ویتامين چشم) است.

کاهو: کاهو سرشار از فيبر٬ ویتامين ث، فولات و منگنز است و احتمال تمایل شما به دسر یا پرس دوم بشقاب غذا را بسیار کاهش می دهد.

آووکادو: دارای مقادیر مناسب اسيدهای چرب غيراشباع تک زنجيره است که در چربی سوزی شکم٬ نقش دارند. همچنين آووکادو حاوی ۲۰ نوع ماده مغذی ضروری مثل فيبر٬ پتاسيم٬ ویتامين ای و اسيد فوليک است. کسانی که از آووکادو به صورت منظم در برنامه غذایی خود استفاده می کنند٬ شکر کمتری مصرف کرده و شاخص توده بدنی و سایز دور کمر آنها نيز کمتر است.

تخم کدو: حاوی مواد معدنی ضروری مثل آهن٬ فسفر و منيزیم است و منبع بسيار خوب عنصر روی نيز بشمار می رود. تخم کدو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و بيماریهای قلبی و چاقی را نيز کاهش می دهد.

ليمو ترش: بين مصرف ليمو ترش و کاهش وزن رابطه وجود دارد. موقع خرید، ليموهایی را انتخاب کنيد که سفت و نسبت به اندازهشان٬ سنگين باشند و پوست براق داشته باشند و رنگشان هم سبز تيره باشد.

 

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif