آلرژی فصلی، انرژی‌تان را می‌گیرد

سلامانه: به نقل از شفقنا، وقتی هوا گرم می شود و گرده ها در سراسر آسمان به رقص می آیند، در بدن برخی افراد آنها را به آبریزش چشم ها، آبریزش بینی و عطسه تبدیل می کند. ماه های بهار و تابستان موجب خستگی افراد می شوند. بله، آلرژی فصلی می تواند موجب کاهش انرژی شود.

به نقل از livescience، یک واکنش آلرژیک، مبارزه ای است که بدن با یک مهاجم خارجی مانند گرده انجام می دهد.

بدن انرژی زیادی را در ساخت تمام سلول ها، پروتئین ها و سایر مواد دیگر که در طول واکنش آلرژیک ایجاد می شود، مصرف می کند.

این هزینه انرژی باعث از بین رفتن انرژی بدن و برخی از سیگنال های شیمیایی مشابه می شود. وقتی بدن برای آنچه که آن را به عنوان دشمن می بیند مبارزه می کند و انرژی مصرف می کند، در آلرژی های فصلی مانند یک خستگی شدید بروز می کند که می تواند در افرادی که آنرا تجربه می کنند رخ دهد. آلرژی به طور غیرمستقیم سبب می شود تا شخص احساس خستگی کند.

چرا آلرژی سبب ایجاد احساس خستگی در شخص می شود؟ در اصل، بدن بدنبال کشف ارتش مولکولی کوچک خود به محل تهاجم، به عنوان ماده خارجی در بدن، با آن مبارزه می کند و باعث التهاب آن قسمت از بدن می شود. التهاب یا تورم بافت لنفاوی پشت بینی، که به نام آدنوئید شناخته می شود، می تواند منجر به تنفس فردی با دهان باز شود که به نوبه خود می تواند باعث اختلال در خواب شود.

این اختلال اتفاق می افتد، زیرا وقتی که آدنوئید ها بزرگتر می شوند، می توانند باعث انسداد در فواصل بینی شوند، که می تواند میزان اکسیژن مورد نیاز برای تنفس را کاهش دهد.

با کم شدن کیفیت خواب شبانگاهی تفکر روشن و میزان تمرکزافراد کم می شودو احساس خستگی می کند.

 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif