معرفی چند محصول مهم مراقبتی پوست

سلامانه: در سال‌هایی نه چندان دور تنها محصول مراقبتی پوست برای خانم‌ها استفاده از وازلین بود اما طی سال‌های اخیر و با افزایش سطح دانش در زمینه پوست و مو محصولات بسیار جدیدی برای سالم نگه داشتن پوست ارائه شده است. بسیاری از این محصولات به صورت روزمره توسط خانم‌ها استفاده می‌شود معرفی چند محصول مهم مراقبتی پوست :
تونر یا تونیک
تعادل PH پوست شما معمولا پس از شست و شو و پاک کردن به هم می خورد و این موضوع ممکن است سطح پوست را بیش از حد اسیدی یا قلیایی کند که برای پوست زیان‌آور است. تونربا تنظیم و متعادل کردن پوست، سالم‌تر و شاداب‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.
بعد از شستن صورت ممکن است آلودگی‌ها و گرد و غبار روی صورت شما باقی مانده باشد و استفاده از تونر کمک می‌کند تا این آلودگی‌های باقیمانده از بین برود. تونر پاک کننده آرایش نیست و بعد از پاک کردن آرایش صورت باید استفاده شود. در واقع تونر کمک می‌کند مواد مفیدی که با شست و شو از سطح پوست جدا شده‌اند به سرعت جایگزین شوند. گلاب نمونه خوبی از تونر خانگی است که می توانید آن را امتحان کنید.
اسکراب یا لایه بردار
 اسکراب یا همان لایه‌بردار، سلول های مرده سطح پوست را از بین می‌برد. معمولا پوست‌هایی که دارای چربی زیادی هستند، دچار تجمع پوست‌های مرده در قسمت‌های صورت، آرنج، زانو و قوزک پا می‌شوند. بعد از استفاده از اسکراب‌ها، جوش‌‎های سطحی پوست و پوست‌های مرده رفع می‌شوند و باعث احساس خنکی، سبکی و تازگی روی پوست خود می‌شوید. استفاده هفته‌ای دوبار از  اسکراب باعث زیبایی، جوانی و درخشندگی پوست شما می‌شود.
از بهترین نمونه اسکراب‌های خانگی، ترکیب شکر و روغن نارگیل برای صورت و اسکراب عسل و شکر برای بدن است.
آب رسان
اغلب در بین محصولات مراقبت از پوست، آب رسان و مرطوب کننده به جای هم به کار می‌رود در صورتی که کاربرد این دو محصول متفاوت بوده است و برای شرایط مختلف اما مشابه استفاده می‌شوند. مرطوب کننده برای پوست‌های خشک استفاده شده اما آب رسان برای هر نوع پوستی که در اثر گرما و کم نوشیدن آب دهیدراته شده اند، استفاده می‌شود.ترکیبات تشکیل دهنده آب رسان‌ها، ترکیباتی هستند که علاوه بر آن که خود خاصیت رطوبت رسانی به پوست دارند، جذب کننده رطوبت نیز هستند. در حالی که ترکیبات مرطوب کننده با تشکیل یک سد محافظتی روی پوست از دست رفتن رطوبت پوست می‌شوند.بنابراین قدم اول در انتخاب مرطوب کننده یا آب رسان تشخیص نوع پوست است که آیا پوست شما کم آب و دهیدراته شده یا خشک است.از ماسک  آلوئه ورا و خیار نیز می‌توان به عنوان آب رسان خانگی استفاده کرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif