خوراکی‌های مفید برای آسمی‌ها

سلامانه: به نقل از باشگاه خبرنگاران، آسم یکی از مشکلات تنفسی است که افراد مبتلا به آن با دردسر‌های مختلفی مواجه می‌شوند برای این بیماری رژیم غذایی خاصی وجود ندارد، اما برخی خوراکی‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت بیماران مبتلا کمک کند؛ این خوراکی‌ها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن و ویتامین E و C برای تنفس بهتر در بیماران آسمی کمک کننده هستند؛ رادیکال‌های آزاد باعث تخریب سلول‌ها و التهاب در ریه می‌شوند و برخی مواد غذایی از عوارض رادیکال‌های آزاد می‌کاهند.

در ادامه به برخی از خوراکی‌های مفید برای کمک به بیماران مبتلا به آسم اشاره می‌شود:

ویتامین D

ویتامین D از طریق نور خورشید و مصرف برخی غذا‌ها به بدن انسان می‌رسد، بهترین انتخاب برای ورود ویتامین D به بدن اسید‌های چرب موجود در ماهی است؛ کمبود ویتامین D موجب حملات آسمی می‌شود، بنابراین باید ویتامین D مورد نیاز بدن تامین شود.

آجیل و خشکبار

ویتامین E در خوراکی‌های بسیاری وجود دارد، این ویتامین برای مقابله با حملات آسمی مفید است؛ بادام، فندوق و دانه‌های خام منبع غنی از ویتامین E هستند، همچنین به کاهش سرفه و خس خس سینه کمک می‌کنند.

گوجه فرنگی

دانشمندان بر این باورند که لیکوپن موجو.د در گوجه فرنگی برای بدن ضروری است، برخی مطالعات نشان می‌دهد بیماران آسمی برای تنفس بهتر می‌توانند این خوراکی را در رژیم غذایی قرار دهند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif