با زبان بدن آشنا شوید

با زبان بدن آشنا شوید

سلامانه : آیا می‌دانستید حتی زمانی که یک شخص با شما صحبت نمی‌کند، نشانه‌هایی در صورت، بدن، پاها و دست‌هایش وجود دارند که به کمک آنها می توان ذهنش را خواند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در حقیقت همه انسان‌ها ناخودآگاه حرکاتی می کنند که زبان بدن نام دارد. آشنایی با این حرکات و نشانه‌ها  به شما در خواندن ذهن طرف مقابل کمک می کند. 


کنار زدن موها از صورت
این حرکت نشانه‌ عصبی بودن و جلب شدن نظر شخص است. در این هنگام فرد سعی می‌کند با این کار حالت واقعی چهره اش را مخفی کند و نشان ندهد تحت تاثیر قرار گرفته است.


لبخند زدن
دکتر اما آنیتا باربی، استاد روان شناسی دانشگاه می سی سی پی معتقد است، لبخند واقعی طولانی نیست و عضلات چشم‌ها را درگیر می کند. افرادی که لبخندشان بیش از پنج ثانیه طول می‌کشد تظاهر می کنند. مدیران نباید بیش از اندازه لبخند بزنند، چون در چشم کارمندان جدی گرفته نمی شوند.  


پلک زدن
هر یک از افراد در حالت طبیعی 6 تا 8 مرتبه در یک دقیقه پلک می‌زنند. اما تعداد پلک زدن افراد مضطرب بیش‌تر است و توجه دیگران را جلب می‌کند. 


گزیدن لب‌ها
دکتر کارول کینسی، روان شناس برجسته دانشگاه هاروارد و متخصص زبان بدن، گزیدن لب‌ها را یکی از مهم‌ ترین نشانه‌های قرار داشتن در وضعیت نگران کننده و استرس زا می‌داند. در این مواقع انسان سعی می‌کند به طور ناخودآگاه با گزیدن لب‌ها، فرو بردن آن‌ها به داخل دهان و تماس زبان با آنها فشار روانی اش را کاهش دهد.


خاراندن بینی
دروغ گوها هنگام دروغ گفتن دماغ شان را لمس می کنند. دکتر مایکل کانینگهام، استاد ارتباطات دانشگاه بیرمنگام معتقد است:" زمانی که فردی دروغ می‌گوید، افزایش ترشح هورمون آدرنالین در بدنش سبب انبساط رگ‌های خونی بسیار ریز و خارش بینی می‌شوند. نگاه ممتد ولی کوتاه مدت به صورت فرد طرف مقابل یکی دیگر از نشانه‌هایی است که فرد دروغگو را رسوا می‌کند. در هنگام دروغ گفتن فرد خطاکار سعی می‌کند با نگاه کردن به صورت طرف مقابل متوجه شود که آیا حرف او مورد قبول واقع شده یا خیر. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.