پنج عنصر رویش مو مشخص شدند

سلامانه : سلنیوم که غذاهای دریایی و سبزیجات حاوی آن هستند و ویتامین‌های خانواده‌B به خصوص ویتامین B۵ وH که در غلات و حبوبات به خوبی یافت می‌شود همگی در سلامت مو بسیار مهم هستند.

دکتر پیام فرحبخش متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درخصوص غذاهای مفید برای پر پشت شدن و جلوگیری از ریزش مو گفت: برای حفاظت و جلوگیری از ریزش مو غذاهایی توصیه می‌شود که حاوی مواد "آنتی اکسیدان" هستند که سبزیجات و میوه‌ها از منابع بسیار عنی آنتی اکسیدان‌ها به شمار می‌روند، علاوه بر آن استفاده از پروتئین‌ها، منابع روی که در غذاهای دریایی مثل ماهی، میگو و صدف به خوبی یافت می‌شود ضمن اینکه روی در گوشت‌ها و مغز‌ها هم وجود دارد. 

این متخصص تغذیه گفت: با کمبود این ویتامین‌ها ریزش مو اتفاق می‌افتد به بیان دیگر در کنار عوامل ارثی، عوامل محیطی و عوامل هورمونی تغذیه نقش مهمی در سلامت مو دارد. 

وی در پایان گفت: با قرار دادن این ویتامین‌ها در وعده غذایی از ریزش مو پیشگیری می‌شود به شرطی که عوامل مذکور هم نقششان لحاظ شود به طور مثال اگر کسی دچار استرس می‌‌شود ابتدا باید استرس وی به کمک دارو کاهش پیدا کند و تغذیه به عنوان یک نقش کمکی است. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.