با تکنیک‌های مدیریت عصبانیت آشنا شوید

سلامانه : برای کنترل عصبانیت خود بهتر است برای یک مرتبه خودتان را به جای طرف مقابل قرار دهید و سعی کنید از زاویه نگاه او به قضیه نگاه کنید

همایون ابراهیمی مقدم روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: مدیریت عصبانیت یکی از مباحث مهم در روانشناسی امروز است، چرا که فرد عصبانی یک باره از کوره در می‌رود و شاید رفتارهایی از خود نشان دهد که بعدا پشیمانی زیادی را به وجود آورد. 

وی افزود: به کسانی که عصبانی می‌شوند توصیه می‌کنم موقعیتی را که در آن قرار دارید را ترک نمایید، معمولا خوردن یک لیوان آب خنک، ‌ترک موقعیت، به یاد آوردن اسماء متبرکه می‌تواند منجر به آرامش شود. 

ابراهیمی مقدم تصریح کرد: به جای اینکه عصبانیت خود را به بیرون بریزید، توصیه می‌کنم با نوشتن بر روی کاغذ خود را تخلیه کنید اما به هیچ عنوان نیازی نیست که این نامه را به سرعت به دست طرف مقابل برسانید بلکه می‌بایست صبر کنید و مطالب نامناسب آن را حذف نمایید. 

وی اظهار داشت: در صحبت‌های طرف مقابل که منجر به عصبانیت شما شده است به دنبال نکته‌های مثبت بگردید و برای یک مرتبه هم خودتان را به جای طرف مقابل بگذارید و سعی کنید از زاویه نگاه او به قضیه نگاه کنید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.