کمبود ید ۱۵ درصد ضریب هوشی را کاهش می‌دهد

سلامانه: ایرنا- عضو هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آسیبهای مغزی ناشی از کمبود ید عامل کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نمره ضریب هوشی تا عقب‌ماندگی جدی ذهنی می شود.

ربابه شیخ الاسلام در گفتوگو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: کمبود این ریزمغذی در عملکردهای مختلف مغز تاثیرگذار است و می تواند منجر به تاخیر در یادگیری و افت تحصیلی شود که در نتیجه تعداد کمتری از دانشآموزانی که با این کمبود مواجه هستند، موفق به ادامه تحصیلات تکمیلی خواهند بود.

وی اظهار داشت: این شرایط در واقع نیروی کار ضعیف‌تر، بازدهی کمتر در تولید و تجارت جهانی و همچنین هزینه‌های بالای درمان و سلامت را به جامعه تحمیل می کند.

مدیر موسسه سلامت و تغذیه ادامه داد: هر فردی برای پیشگیری از کمبود ید، در طول زندگی تنها نیاز به دریافت یک قاشق چایخوری ید دارد که باید روزانه حداقل ۱۵۰ میکروگرم ید دریافت کند تا اعمال حیاتی به خصوص تولید هورمون‌های غده تیروئید صورت گیرد؛ بنابراین با افزودن ید به نمک خوراکی با هزینه ای بسیار کم می‌توان دسترسی به ید مورد نیاز را برای همه تامین کرد تا به طور منظم مقدار بسیار کم ید مصرف شود و مصرف نمک یددار بهترین روش تامین ید برای پوشش همگانی پیشگیری از کمبود در سطح جهانی است.

شیخ الاسلام با بیان اینکه مهمترین نیاز به دریافت ید به دوران جنینی هر انسانی برمیگردد، ادامه داد: با توجه به موفقیت تولید و تجارت نمک یددار از ابتدای سالهای ۱۹۹۰، سالانه ۸۴ میلیون نوزاد بدون آسیبهای مغزی جدی ناشی از کمبود ید متولد شده اند.

وی ادامه داد: ولی بسیاری از متخصصان اذعان دارند که پیشرفت هایی که در زمینه پوشش جهانی دریافت ید صورت گرفته، از سال ۲۰۰۲ روند کندتری پیدا کرده و با توجه به برآوردها، هنوز بیش از یک میلیارد نفر در معرض خطر ابتلا به اختلالات ناشی از کمبود ید قرار دارند.

به گفته شیخ الاسلام، بر اساس گزارش یونیسف، ۳۸ میلیون نوزاد در دنیا در معرض خطر هستند و در ۳۶ کشور دنیا کمتر از نیمی از خانوادهها نمک یددار استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: کمبود ید جدی‌ترین مسئله شناخته می‌شود و حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد کودکان در کشورهای در حال توسعه از آن رنج می برند. این کمبود زمینه ساز رشد نامطلوب کودکان است ولی این اختلالات به سادگی و با صرف هزینه ای اندک تنها به افزودن مقدار کمی ید به نمک مصرفی خانوار قابل پیشگیری است.

عضو هیات علمی وزارت بهداشت، عدم تعهد سیاسی، عدم اعمال قوانین غنیسازی نمک خوراکی با "ید" و عدم توجه به این مسئله در صنعت غذا، عدم نظارت و پشتیبانی مؤثر بر قوانین، فقدان حمایت از شرکتهای کوچک تولیدکننده نمک و عدم حمایت، سازماندهی و کمبود برنامههای آموزشی به عموم مردم به منظور افزایش آگاهی و تقاضای مصرف نمک یددار را از جمله مهمترین چالشهایی بیان کرد که در نتیجه آنها در برخی مناطق مصرف نمک یددار هنوز نهادینه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما این تهدید از طرف فروشندگان نمک دریاچه و تولیدکنندگان کوچک است که ناآگاه هستند و نمی‌دانند نسل قبلی آنها پرچمدار یددار کردن نمک بودند و به همت آنان و حمایت سازمانهای زیادی که از عوارض کمبود ید آگاه شده بودند، برنامه تا چند سال پیش با موفقیت ادامه داشت و شیوع گواتر به عنوان نشانه مشهود کمبود ید از حدود ۶۵ درصد در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال به ۶ درصد کاهش پیدا کرد.

شیخ الاسلام گفت: انجمن غذا و تغذیه حامی سلامت ایران و سامانه به سایت ایران خواستار ائتلاف قوی وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، آزمایشگاههای کنترل غذا و دارو، به خصوص ادارات کل بهبود تغذیه جامعه، اداره کل سلامت محیط و کار، وزارت صنایع، نهادهای مدنی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، رسانههای مجازی و خبرگزاری‌ها، دستاندکاران صنعت نمک، نهادهای علمی و مردم برای حفظ این موفقیت است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif