عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمبود دارو در کشور وجود ندارد

سلامانه: ایرنا_ عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تحریم‌های دشمن کمبود دارو وجود نداشته و نیاز کشور در این زمینه تامین می‌شود.

دکتر بشیر خالقی افزود: اگر در برخی موارد مشکلی هم حس شده مربوط به اندک اقلام دارویی است که بخاطر نبود توجیه اقتصادی در کشور تولید نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تجهیز و تقویت صنعت تولید دارو در کشور افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک کشور تمام عیار وارد کننده دارو در جهان محسوب می‌شد،ما حتی توانایی بسته‌بندی اقلام دارویی را نیز نداشتیم.

وی بیان کرد: طی چهار دهه گذشته صنعت دارویی ما تا جایی پیشرفت کرده که اغلب داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر اضافه کرد: یکی از اتفاق‌ها و رویدادهای مهم در زمینه دارو بعد از انقلاب اسلامی، تولید داروهای بایوتکنولوژی با فناوری و دانش روز تا حد خودکفایی و صادرات بوده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اهمیت تجهیز صنت دارو سازی در کشور افزود: تجهیز کشور به امکانات مورد نیاز صنعت دارو گامی مهم در جهت سلامت جامعه است و هم از جهت صنعتی شدن برای کشورمان مفید خواهد بود.

او گفت: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه کلیت صنعت کشور را نشانه رفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند این هستیم که بسترهایی برای تبادل دانش ، واردات و صادرات در بخش دارو داشته باشیم.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif