این میوه، چربی را به عضله تبدیل می‌کند

سلامانه : باید به خاطر داشت که بعضی از میوه‌ها سرشار از مواد مغذی هستند که موجب سوزاندن چربی می‌شود.

دکتر منصور سیمانچی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هر عقل سلیمی تائید می‌کند که یک موز با 100 کالری، بسیار سالم‌تر از یک بسته شیرینی است که با مواد شیمیایی و شیرین کننده مصنوعی شیرین نشده است. 

وی افزود: نارگیل‌ حاوی اسید چربی است که میزان متابولیسم کبد را 30 درصدافزایش می‌دهد نارگیل شیرین است و می‌تواند جایگزین خوبی برای هله هوله باشد بنابراین در لاغر شدن به افراد کمک می‌کند.

دکتر ریسمانچی تصریح کرد: میوه آووکادو نیز جزء میوه‌های لاغر کننده محسوب می‌شود. چربی موجود در آووکادو مانع جذب چربی در بدن می‌شود این میوه چرب و سنگین است.

همچنین می‌توان آووکادو را به سالاد اضافه کرد. 

وی خاطر نشان کرد: هر دوی این میوه‌ها سرشار از فیبر هستند که به افزایش میزان متابولیسم کمک می‌کند. همچنین به رژیم غذایی "پکتین" اضافه می‌کند. پکتین از جذب چربی توسط سلول‌ها جلوگیری کرده و به سلول‌ها در دفع آب کمک می‌کند. 

دکتر ریسمانچی اذعان داشت: موز سرشار از فیبرهای مفید است که به کنترل اشتها کمک کرده و موجب سوختن چربی می‌شود. فیبرهای غیر عامل هضم از جذب کربوهیدرات‌ها توسط بدن جلوگیری می‌کند. این عامل باعث می‌شود بدن از ذخیره چربی‌ها به جای کربوهیدرات‌ها برای تولید انرژی استفاده کند.

پتاسیم موجود درموز موجب ساختن ماهیچه در بدن شده و باعث سوختن چربی می‌شود. انار نیز از رسوب چربی‌ها در شریان‌ها جلوگیری کرده و اشتها را کاهش می‌دهد. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.