راهکارهایی برای مقابله با شوهری که وابسته به مادرش است

سلامانه: دلبستگی و صمیمی بودن مردان با مادرشان نه تنها ایرادی ندارد بلکه می‌تواند نشانه سلامت عاطفی آنها باشد. البته اگر این رابطه از نوع متعادل خودش باشد، به این ترتیب مرد عشق، احترام و محبت را به بهترین شکل به همسرش ارائه می‌دهد. در این حالت فرد وابسته به خانواده فقط در مواردی خاص برای حل مشکلات به سراغ خانواده‌اش می‌رود و برای تصمیم بهتر، از آنها حمایت فکری و کاری می‌گیرد اما اگر این وابستگی عاطفی، ببه شکل نامطلوب باشد، قطعا در زندگی مشترک مشکل‌ساز خواهد شد و این رابطه، استقلال، اظهارنظر و خلاقیت را از مرد می‌گیرد.

توصیه‌هایی برای مدیریت چنین شرایطی
همیشه حضور بزرگ‌ترها و تجربه آنها، برای افراد ارزشمند بوده اما در برخی موارد در زندگی‌های امروزی بزرگ‌ترها ناخواسته به جای پیوستگی، باعث اختلاف و گسستگی بین زوج‌های جوان می‌شوند. همسر مردی که به شکل نامطلوب وابسته به خانواده‌اش است، کار راحتی نیست اما راه‌هایی برای درک بهتر و مقابله با این شرایط وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌شود.
پیشنهاد قطع رابطه ندهید: قبول کنید قبل از شما، در زندگی همسرتان، مادرش حضور داشته است. پیشنهاد قطع ارتباط با مادرش بدترین راهکاری است که می‌توانید به زبان بیاورید چرا که این موضوع باعث موضع‌گیری و لجاجت بیشتر وی خواهد شد. با قرار دادن همسر در شرایطی که بین شما و مادرش یکی را انتخاب کند، احتمالا بازنده شما خواهید بود.
بیش از حد حساسیت نشان ندهید: جبهه‌گیری نکنید، منصف باشید و این نیاز همسرتان را درک کنید. فراموش نکنید بدگویی از خانواده همسر باعث سلب اعتماد او به شما می‌شود. به وابستگی شوهرتان با خانواده‌اش بیش از اندازه حساسیت نشان ندهید.
از وابستگی شوهرتان انتقاد نکنید: در جایی‌که همسرتان به‌طور مستقل درباره موضوعی اظهارنظر می‌کند، حتما وی را تحسین و تشویق کنید. در ضمن هرگز به ‌طور مستقیم از وابستگی همسرتان انتقاد نکنید چون به‌طور معمول در برابر انتقاد مستقیم شما احساس حقارت می‌کند و به جای حل مشکل، مقاومت و از خود دفاع خواهد کرد.
نتایج این وابستگی را یادآور شوید: جنبه‌هایی را که این وابستگی به ضرر زندگی‌‌تان تمام می‌شود، شناسایی کنید. بعد با گفت و گویی آرام و در نهایت احترام به خانواده‌اش، نتیجه منفی وابستگی‌اش را به او یادآور شوید.

منبع: bridestory.com

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif