به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

مصرف روزانه فلاونوئیدها را فراموش نکنید؟

سلامانه: حفاظت از بدن در برابر سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی با مصرف روزانه فلاونوئیدهای گیاهی
فلاونوئیدها ترکیبات پلی‌فنلی هستند که به طور عمده در گیاهان یافت می‌شوند. فلاونوئیدها به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد رادیکال قوی موجب افزایش ایمنی بدن می‌شوند. همچنین این ترکیبات از خاصیت ضد ویروس، ضد باکتری، ضد تورم، ضد التهاب، ضد آلرژی، و کاهش‌ شکنندگی مویرگ‌ها برخوردار هستند.

به گزارش سرویس ترجمه سلامانه به نقل از healthline، محققان در تحقیقات جدید خود دریافته‌اند که مصرف میوه‌ها و غذاهای سرشار از فلاونوئیدها از قبیل سیب و چای سبز از خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌کاهد. همچنین 45 درصد فلاونوئید‌های مرکبات به‌طور ویژه جذب ویتامین C را بهبود می‌بخشند. افراد سیگاری و آنانهایی که تحت فشار و استرس هستند، به میزان زیادی از ویتامین C و فلاونوئید‌های مرکبات نیاز دارند. این تحقیق نشان می‌دهد که مصرف ۵۰۰ میلی‌گرم فلاونوئید در هر روز خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

همچنین اگرچه مصرف فلاونوئیدهای اضافی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را بیشتر از حدی کاهش نمی‌دهد، اما مصرف فلاونوئیدهای اضافی در طول روز خطر ابتلا به انواع سرطان را بیشتر کاهش می‌دهد.
مصرف یک سیب در طول روز به شما کمک می‌کند تا سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی را از خود دور نگه دارید. این ویژگی در غذاهای دیگری همچون چای سبز که سرشار از فلاونوئیدهای گیاهی است نیز صدق می‌کند. این مواد گیاهی به دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های قوی از حجم التهابات بدن می‌کاهند.

بر اساس تازه‌ترین تحقیقی که در مجله Nature Communications به چاپ رسیده است افرادی که بیشتر از مواد حاوی فلاونوئیدها استفاده می‌کنند نسبت به سایر افرادی که از این ماده کمتر استفاده می‌کنند به میزان کمتری به بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان مبتلا می‌شوند.
همچنین بر اساس تحقیقی که به رهبری محققان دانشگاه Edith Cowan در استرالیا انجام شده اثرات حفاظتی فلاونوئیدها به ویژه برای افرادی که سیگاری هستند و از الکل استفاده می‌کنند، بیشتر است
. این یافته‌ها از بررسی و آنالیز رژیم غذایی 53 هزار دانمارکی در طول 23 سال به دست آمده است.
دکتر Nicola Bondonno معتقد است که یافته‌های ارائه شده در این تحقیق باید مردم به ویژه آنهایی که بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی و سرطان قرار دارند را به مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات تشویق کند. این بسیار غم انگیز است که آمارها از مرگ زودرس 8/7 میلیون نفر در سراسر جهان به خاطر مصرف کم میوه و سبزیجات در طول زندگی گزارش می‌دهد. مصرف کمتر از ۸۰۰ گرم میوه و سبزیجات در طول روز به معنای مصرف کم آن تلقی می‌شود.
Bondonno می‌گوید: اجبار مردم به ترک سیگار و کاهش مصرف الکل و در کل تغییر در سبک زندگی افراد موضوعی چالش‌برانگیز است، بنابراین تشویق آنها به مصرف فلاونوئیدها می‌تواند به عنوان یک روش جدید برای کاهش اثرات منفی سیگار و الکل تلقی شود.

مصرف روزانه فلاونوئیدها را فراموش نکنید؟
نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف حدود ۵۰۰ میلی‌گرم فلاونوئید در طول روز می‌تواند از بدن در برابر بیماری‌ها حفاظت کند. نتایج این تحقیق زمانی جذاب می‌شود که بفهمید افرادی که سیگاری هستند و فلاونوئیدهای بیشتری در طول روز استفاده می‌کنند به مرگ زودرس ناشی از بیماری قلبی گرفتار نمی‌شوند. با این حال، به نظر می‌رسد که برای حفاظت بیشتر در برابر سرطان باید مصرف فلاونوئیدها را به بیش از 1000 میلی‌گرم در روز افزایش دهید.
با یک برنامه‌ریزی خوب در رژیم غذایی روزانه خود می‌توانید جذب این مقدار فلاونوئید را تضمین کنید.
دکتر William Li نویسنده کتاب "خوردن برای غلبه بر بیماری: علمی که به بدن کمک می‌کند تا خودش را درمان کند" معتقد است که: چیزی که ما می‌خوریم می‌تواند پیامدهای خوب یا بدی را برای بدن شما به همراه داشته باشد اما چیزی که می‌دانیم این است که فلاونوئیدها می‌توانند نقش موثری در رژیم غذایی افراد بازی کنند. پس لازم است تا مصرف سبزیجات، میوه‌ها، چای سبز و شکلات تلخ را که حاوی فلاونوئیدهای زیادی هستند را به برنامه غذایی خود وارد کنیم.

Teresa Baczkowski کارشناس تغذیه معتقد است که همه فلاونوئیدها دارای تاثیرات مثبت بر سلامتی ما هستند و ما باید از ترکیبات فلاونوئیدی موجود در مواد غذایی و نوشیدنی‌های مختلف استفاده کنیم و این تعادل در مصرف مواد غذایی مختلف راز موفقیت ماست. فلاونوئیدها به راحتی از طریق رژیم غذایی قابل‌دستیابی هستند. با مصرف یک لیوان چای سبز، یک عدد سیب، یک عدد پرتقال، 100 گرم بلوبری، 100 گرم بروکلی می‌توانید بیش از 500 میلی‌گرم نیاز روزانه خود به فلاونوئیدها را مرتفع سازید.

از التهابات بدن خود بکاهید
امروزه بیش از 6000 ترکیب به عنوان فلاونوئیدهای گیاهی شناسایی شده‌اند. متاسفانه هنوز پژوهشگران استرالیایی نتوانسته‌اند دریابند که چرا فلاونوئیدها می‌توانند مانع از ابتلای فرد به سرطان و بیماری‌های قلبی شوند، اما Bondonno معتقد است که ویژگی ضد التهاب فلاونوئیدها در این مورد بی‌تاثیر نیست.
همانطور که می‌دانید مصرف الکل و سیگار کشیدن موجب افزایش تورم و آسیب به رگ‌های خونی می‌شود که زمینه بروز بسیاری از بیماری‌ها را در افراد فراهم می‌کند و از آنجاییکه فلاونوئیدها موجب ترمیم و بهبود عملکرد رگ‌های خونی می‌شوند خطر مرگ از این طریق را کاهش می‌دهند.

یافته های تحقیق دیگری که در سال 2017 در International Journal of Epidemiology به چاپ رسیده نشان می‌دهد که فلاونوئیدها مانع از رشد سلول‌های سرطانی در بدن افراد می‌شود.
Baczkowski می‌گوید: دود تنباکو جذب مواد مغذی در روده را محدود می‌کند که با مصرف فلاونوئیدها می‌توانید جذب ویتامین C و سایر ترکیبات مفید در میوه‌ها و سبزی‌ها را که برای بدن مفید است را بهبود دهید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif