اصول تغذیه در مبتلایان به سنگ کیسه صفرا

سلامانه: سلامانه: افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند باید برنامه غذایی متنوعی داشته باشند و به مقدار مصرف چربی‌ها و کلسترول توجه کنند.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه به نقل از sante.toutcomment، میزان کالری دریافتی در طول روز در این بیماران نباید از مقدار مورد نیاز بیشتر باشد و وعده‌های غذایی سبک و به 5 وعده تقسیم شود.
کاهش مصرف چربی‌ها برای این افراد به معنای حذف کامل این مواد از تغذیه نیست و باید از افراط جلوگیری کرد. حذف کامل چربی‌ها فقط در شرایط کاملا حاد بیماری لازم است.
سبزیجات اهمیت زیادی برای مبتلایان به سنگ کیسه صفرا دارد. چغندر، آرتیشو، خیار، گوجه‌فرنگی و تربچه به این افراد توصیه می‌شود. آب سبزیجات را نیز می‌توانند مصرف کنند.
میوه‌ها، به‌خصوص سیب، گلابی، انجیر، طالبی و پاپایا بسیار مفید هستند و توصیه می‌شود حداقل دو سهم در روز میل شود. در رابطه با گوشت‌ها نیز مرغ و اردک برتری دارند زیرا چربی چندانی ندارند و هضم ساده‌ای دارند. البته باید پوست را جدا کرد. ماهی‌های کم‌چرب را نیز باید انتخاب کرد و البته با روش‌هایی مانند بخارپز یا کبابی کردن در فر که نیاز به روغن ندارد، طبخ شود.
لبنیات برای همه افراد لازم است، اما در این شرایط بهتر است انواع کم‌چرب میل شود که هضم راحت‌تری داشته باشد و به دفع چربی‌ها کمک ‌کند. البته خامه نیز توصیه نمی‌شود.
نوشیدن 2 لیتر آب در روز برای تامین رطوبت مورد نیاز بدن و بهبود مکانیسم پاکسازی بدن ضروری است.
پرهیز از مصرف برخی مایعات مانند چای، قهوه و آب پرتقال که ترشحات سیستم گوارش را تحریک می‌کند، در بهبود سلامت این افراد موثر است.
گوشت قرمز، خوراکی‌های سرخ‌شده، غذاهای ادویه‌دار و محصولات حاوی گلوتن باید از برنامه غذایی کنار گذاشته شود.
در صورت تمایل به مصرف چربی‌ها بهتر است انواعی مانند کره و مارگارین که خام هستند، جایگزین چربی‌های پخته شوند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif