به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

اگر این لامپ‌ها در خانه‌تان شکست، در و پنجره‌ها را باز بگذارید

سلامانه: امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در منزل یا محل کار خود از لامپ‌های کم مصرف استفاده نکند. این لامپ‌ها با طول عمر بیشتر و مصرف برق بسیار کمی که دارند اما به گزارش سرویس ترجمه سلامانه، مهمترین عامل خطرآفرین در مورد این لامپ‌ها، شکستن و ورود جیوه درون آنها به محیط اطراف است بنابراین اگر این لامپ‌ها در خانه‌تان شکست: به محض شکستن لامپ از اتاق بیرون بروید، به‌خصوص اگر کودک و حیوان خانگی دارید آنها را از منزل بیرون ببرید، قبل از جمع کردن شیشه خرده‌ها، در و پنجره‌ها را حداقل پانزده دقیقه باز بگذارید تا هوا عوض شود.
در صورتی كه اتاق دارای سیستم تهویه مركزی است، آن را خاموش كنید، از جاروبرقی استفاده نکنید زیرا آلودگی را در خود نگه می‌دارد و به اتاق‌های دیگر منتقل می‌کند.
یک جفت دستکش لاستیکی یکبار مصرف دستتان کنید و تا حد ممکن از ایجاد و استنشاق گرد و غبار جلوگیری کنید، اگر تکه‌های لامپ روی سطحی سخت قرار دارند، با استفاده از یک مقوا آنها را به یک کیسه پلاستیکی دولا منتقل کنید و در آخر مقوا را نیز در کیسه قرار دهید. سپس سطح مورد نظر را با استفاده از یک تکه پارچه نمدار تمیز کنید و پارچه را در کیسه بیندازید.
در این وضعیت بهتر است از مواد تمیزکننده و ضدعفونی‌کننده استفاده نکنید. با استفاده از نوارچسب، تکه‌ها و غبار باقیمانده را از روی سطوح نرم و پارچه‌ای جدا کنید. شیوه درست برداشتن تکه‌های لامپ از روی فرش مانند برداشتن تکه‌ها از روی سطوح سخت است، اما باید از کشیدن دستمال نمدار روی آن خودداری کنید و بیشتر از نوار چسب کمک بگیرید.
کیسه پلاستیکی برای دور انداختن لامپ باید سفت و محکم باشد تا تکه‌های لامپ آن را سوراخ نکند. در نهایت کیسه را محکم ببندید و آن را به مرکز تفکیک زباله تحویل دهید. فراموش نکنید پس از اتمام كار دستان خود را با آب و صابون بشویید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif