۳ تا ۵ درصد کودکان بیش فعال هستند

سلامانه : در بعضی موارد در جریان حاملگی یا زایمان یا پس از آن صدمات جزئی به ساختمان مغز وارد می‌شود که می‌تواند باعث این مشکل گردد.

دکتر محمدرضا کاظمی، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ADHD اختلالی است که در آن پر تحرکی، بی‌توجهی و رفتارهای ناگهانی بیشتر و شدید‌تر از کودکان دیگر وجود دارد و ۳ تا ۵ درصد کودکان بیش فعالند. 

وی افزود: علت این اختلال بیشتر به نقص در تکامل سیستم اعصاب مربوط می‌شود؟، کودکان مبتلا احتمالا در قسمت‌هایی که از مغز مسئول توجه تمرکز و تنظیم فعالیت‌های حرکتی است دچار نقص می‌شوند. 

وی تصریح کرد: مشکل اصلی کودکان ADHD عدم توانایی آن‌ها در حفظ و تنظیم رفتارشان است. در فعالیت‌های خطرناک شرکت می‌کنند، احتمال صدمه دیدن آن‌ها زیاد است یا ناخواسته به دیگران صدمه می‌زنند. 

وی اظهار داشت: برای کنترل مجموعهٔ علائم بیماری این اختلالات شامل: اختلال وسواس- اجبار- اختلال اضطرابی- اختلال یادگیری- اختلال سلوک- اختلال رفتار هستند. 

وی در پایان گفت: درمان‌هایی که برای کودکان به کار می‌روند را می‌توان به چهار دسته تقسیم بندی کرد که عبارتند از: آموزش والدین – آموزش آموزگاران – فراهم کردن کلاس‌هایی مخصوص – تجویز دارو.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.