به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

دلایل جدی درد‌ شکم در بارداری

سلامانه: اگر چه بسیاری از خانم‌های باردار که در سلامت کامل هستند درد شکم را تجربه می‌کنند، اما به گزارش سرویس ترجمه سلامانه؛ در بعضی موارد این دردها بیانگر خطری جدی هستند که لازم است حتماً به پزشک مراجعه کنید. در ادامه، به این نشانه‌ها اشاره می‌کنیم:
حاملگی خارج از رحم: حاملگی خارج از رحم زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک در هر جایی خارج از رحم بارور شود که معمولاً این اتفاق در لوله فالوپین رخ می‌دهد. متأسفانه حاملگی خارج از رحم نمی‌تواند ادامه یابد و نیاز به درمان پزشکی دارد. در این شرایط، شما درد شدید و خونریزی را بین هفته ۶ تا ۱۰ بارداری تجربه می‌کنید.
دردهای ناشی از کنده شدن جفت: در این وضعیت خطرناک، قبل از تولد جنین، جفت از رحم جدا می‌شود. یکی از نشانه‌های آن درد مداوم است که باعث می‌شود شکم شما برای مدت طولانی بدون کمتر شدن درد، سفت بماند. علامت دیگر آن، خونریزی و پاره شدن کیسه آب قبل از موعد، احساس درد در ناحیه پشت و ترشح مایع خون آلود است.
سقط جنین: سقط جنین معمولاً در ۱۳ هفته اول بارداری اتفاق می‌افتد. نشانه‌های آن شامل درد خفیف تا شدید، انقباضات واقعی (هر ۵-۲۰ دقیقه)، خونریزی قرمز روشن یا قهوه‌ای رنگ از واژن و کاهش ناگهانی علائم دیگر بارداری است.
عفونت ادراری: عفونت ادراری در عین حالی که به راحتی درمان می‌شود، اگر به موقع درمان نشود، عوارض جدی ایجاد می‌کند. معمولاً همراه با درد، ناراحتی، سوزش در هنگام ادرار کردن و درد در ناحیه پایین شکم است. اگر درد در ناحیه پشت شما در قسمت زیر قفسه سینه و بالای استخوان لگن به همراه تب، حالت تهوع، عرق کردن یا لرز باشد، احتمال دارد که عفونت ادراری به کلیه‌ها سرایت کرده باشد.
پره اکلامپسی: وضعیتی در دوران بارداری است که با فشار خون بالا و وجود پروتئین در ادرار بعد از هفته ۲۰ حاملگی مشاهده می‌شود. درد بالای شکم معمولاً در زیر دنده‌ها و در سمت راست بدن، تهوع، استفراغ و افزایش فشار بر شکم از دیگر نشانه‌های آن است.

در صورت مشاهده علائمی چون درد شدید و مداوم، خونریزی یا لکه‌بینی، تب و لر، ترشحات واژن، سردرد خفیف، ناراحیت هنگام ادار کردن و تهوع و استفراغ حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif