ضرورت توجه به 2 عامل موثر در لاغری و خوش‌هیکلی

سلامانه: یک متخصص تغذیه گفت برخی مواد غذایی تا حدودی می‌توانند سوخت‌وساز را افزایش بدهند.

میترا زراتی، عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: ادویه‌هایی مثل فلفل، خردل، پودر کاری و... و علاوه بر این، غذاهای پروتئینی تا حدی می‌توانند متابولیسم بدن را بالا ببرند زیرا ماده دفعی پروتئین اوره است و بدن برای دفع اوره نیازمند صرف انرژی است که درنتیجه آن، میزان متابولیسم بالا می‌رود. به همین دلیل بسیاری از افراد در دوره‌ای از رژیم کاهش وزنشان به طور محدود مجبور به مصرف غذاهای پرپروتئین هستند.

با این حال، این متخصص تغذیه گفت: اینکه فردی تصور کند بدون کاهش کالری یا افزایش فعالیت بدنی، فقط با مصرف یکسری از موادغذایی سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و لاغر شود، درست نیست.

وی افزود: مهم‌ترین عامل در کاهش وزن، کم‌ کردن کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی است. بنابراین هدف از افزایش سوخت‌وساز بدن این نیست که مواد غذایی خاصی در رژیم غذایی گنجانده شود تا وزنش کاهش یابد.

دکتر زراتی یادآور شد: متاسفانه بسیاری از افراد دنبال خوردن موادی هستند که با مصرف آنها متابولیسم بدنشان بالا برود و درنتیجه وزنشان پایین بیاید. درحالی که این مساله از نظر متخصصان تغذیه مورد قبول نبوده و در عین حال تاثیرگذار نیست.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که فردی کالری دریافتی‌اش را کم نکند، فعالیت بدنی نداشته باشد و چربی‌های مازاد بدنش را نسوزاند، به کاهش وزن نخواهد رسید. بنابراین اگرچه برخی مواد غذایی تا حدودی می‌توانند سوخت‌ و ساز را افزایش بدهند، اما این مقدار بدون 2 عامل کاهش کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی تاثیر چندانی در کاهش وزن نخواهد داشت.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif