معاون غذا و دارو اراک

هشدار درباره خرید مجازی دارو

سلامانه: دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو نسبت به خرید و فروش دارو در فضای مجازی هشدار داد و گفت: داروهایی با شرایط نگهداری نامناسب، تاریخ گذشته و یا تقلبی در این فضا عرضه می‌شود که می‌تواند بیمار را با خطر جدی روبهرو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه؛ عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو بیان کرد: خرید و فروش دارو در فضای مجازی غیرقانونی است. 

وی یادآور شد: مجوز فروش از طریق وزارت بهداشت به چند فروشگاه اینترنتی فقط برای مکملهای غذایی صادر شده که تعداد آن هم محدود است. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: داروهای خاص و کمیاب طی هماهنگی‌های انجام‌شده با سازمان غذا و دارو، تهیه و در اختیار پخش‌های مجاز قرار داده می‌شود که مشکلی در این زمینه نداریم. 
وی به سوء استفاده برخی افراد از کمبودهای کاذب دارویی اشاره کرد و گفت: شهروندان، دارو و حتی مکمل‌های غذایی را از داروخانه‌ها تهیه کنند و هرگز دارو را از فضای مجازی به بهانه کمبود آن تهیه نکنند. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: با پلیس فتای استان مرکزی در خصوص نظارت و کنترل فروش دارو در فضای مجازی همکاری و هماهنگی‌های خوبی انجام گرفته که در صورت مشاهده فروش هر نوع دارو از طریق سایت اینترنتی یا سایر فضاهای مجازی مانند تلگرام برخورد جدی و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. 

وی گفت: شماره تماس 190 و 08633678629 مرکز اطلاع‌رسانی دارو و سموم برای راهنمایی و مشاوره درباره انواع داروهای کمیاب، مسمومیت‌های دارویی و نحوه مصرف داروها راه‌اندازی شده و افراد پیگیر داروهای خاص و یا درخواست راهنمایی در این خصوص می‌توانند با این شماره تماس و اطلاعات کامل را اخذ کنند. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif