به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

با لیکوپن گوجه‌فرنگی جوان‌تر از دیروز شوید

سلامانه: همه افراد در طول زندگی خود به دنبال زیبایی و داشتن پوستی لطیف هستند و برای رسیدن به این هدف به محصولات مراقبت از پوست متوسل می‌شوند اما همیشه نتیجه دلخواه از مصرف این محصولات حاصل نمی‌شود. اینجاست که به این نکته می‌رسید که طبیعت معجزه‌های فراوانی برای شما دارد. بله، گوجه‌فرنگی یکی از این معجزه‌های طبیعی است که به واسطه داشتن آنتی‌اکسیدان می‌تواند از التهابات ناشی از نور خورشید کاسته و پوست شما را شاداب‌تر کند. البته خوردن آن نیز می‌تواند با مزایای بسیاری همراه باشد.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه؛ به نقل از greatist، لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی نقش بسیار مهمی در سلامت بدن و شادابی پوست افراد دارد.
لیکوپن ماده غذایی قرمزرنگی است که در خانواده کارتنوئیدها از قبیل گوجه‌فرنگی و هندوانه موجود است. یافته‌ها نشان می‌دهد که در میان میوه‌ها و سبزیجات مختلف گوجه‌فرنگی از لیکوپن بیشتری برخوردار است و هر چه رسیده‌تر باشد حجم لیکوپن موجود در آن نیز بیشتر است.
به اعتقاد دکتر karin hermoni، سرپرست و محقق تغذیه در lycored، لیکوپن یکی از بهترین آنتی‌اکسیدان‌های غذایی است که نقش مهمی در سلامت پوست دارد. این ماده مغذی نه‌تنها رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد بلکه بدن را وادار می‌کند تا مکانیسم خود ایمنی را در برابر عوامل استرس‌زا و التهابات فعال کند. همچنین انعطاف‌پذیری پوست را بالا برده و به شادابی آن کمک می‌کند.
به بیان ساده‌تر زمانی که حجم رادیکال‌های آزاد در بدن افزایش می‌یابد. استرس بیشتری به بدن وارد می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد را از بین برده و به کاهش استرس، التهاب و علایم پیری کمک می‌کنند.

لیکوپن به پوست شما چه کمکی می‌کند؟
یکی از مزایای آنتی‌اکسیدان‌ها برای پوست کمک به حفظ کلاژن‌های پوست و جلوگیری از فرآیند توقف کلاژن‌سازی است. به اعتقاد دکتر Tsippora shain house، متخصص پوست، لیکوپن مانع از تغییر رنگ پوست و ایجاد خطوط ریز و درشت در پوست شما می‌شود. مصرف لیکوپن برای تمامی پوست‌ها به ویژه پوست‌های حساس مفید است.
به گفته این متخصص پوست، گوجه‌فرنگی همانند یک منقبض‌کننده عمل کرده و مانع از ایجاد منافذ بازتر می‌شود.
تازه‌ترین تحقیقات منتشر شده در مجله انگلیسی Dermatology نشان می‌دهد که لیکوپن به حفاظت پوست در مقابل اشعه فرابنفش خورشید کمک می‌کند. همچنین بخشی از تحقیقات محققان نشان می‌دهد افرادی که لیکوپن بیشتری به بدن آنها می‌رسد نسبت به افرادی که از محصولات محافظت‌کننده در برابر نور خورشید استفاده می‌کنند اثرات منفی کمتری از تابش نور به پوستشان می‌رسد. البته این به آن معنا نیست که استفاده از ضدآفتاب را کنار بگذارید.
به اعتقاد Hermoni مصرف همزمان ضدآفتاب و گوجه‌فرنگی می‌تواند انعطاف‌پذیری و حالت ارتجاعی پوست و سلامت پوست را در مقابل نور خورشید بالا ببرد.

بهترین روش جذب لیکوپن
Hermoni معتقد است که برای جذب بهتر لیکوپن و سلامت بیشتر پوست لیکوپن را هم به صورت موضعی و هم غذایی مصرف کنید. همچنین استفاده از سرم غنی لیکوپن به عنوان ماسک هم برای شما بسیار موثر است.
پس به خاطر داشته باشید که مصرف گوجه‌فرنگی تغذیه مناسبی را برای بدن شما به همراه خواهد داشت که نتیجه آن هم سلامت بیشتر پوست و هم سلامت عمومی بدن است.
امروزه تحقیقات نشان داده است که سلامت کلی بدن می‌تواند سلامت پوست و زیبایی آن را تضمین کند. زمانی که بدن از درون در حالتی متعادل باشد بی‌شک پوست شما نیز متعادل و شاداب خواهد بود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif